НОВИНИ

Порошенко дав МЗС доручення щодо швидкого звільнення українських бранців Кремля

Президент назвав рішення російського суду щодо Карпюка і Клиха черговим фарсом.

Президент України Петро Порошенко доручив Міністерству закордонних справ та іншим профільним відомствам активізувати зусилля для найшвидшого звільнення усіх утримуваних Росією українців. Про це глава держави написав у Facebook.

"Сьогодні (26 жовтня – Ред.) вчергове повторився фарс у російському судилищі над громадянами України Миколою Карпюком та Станіславом Клихом. І це попри цілковиту абсурдність висунутих проти них обвинувачень та незважаючи на тяжкий стан здоров’я Станіслава, який потребує невідкладної медичної допомоги", – йдеться у повідомленні.

Абсурдність ситуації, за словами Порошенка, підкреслює і нещодавня відмова Москви передати Україні Олега Сенцова та Олександра Кольченка, нібито, через їхні російські паспорти. "І це після того, як Омбудсмен РФ визнала, що і Кольченко, і Сенцов є громадянами України", – наголошує він.

"У зв’язку з цим доручив Міністерству закордонних справ та іншим профільним відомствам активізувати зусилля для найскорішого звільнення усіх громадян України і захисту їхніх прав, в тому числі з допомогою посилення міжнародного тиску на Росію", – підкреслив президент.

Нагадаємо, 26 травня міський суд міста Грозного оголосив вирок українцям Миколі Карпюку та Станіславу Клиху. Карпюка засудили до 22,5 років ув'язнення, а  Клиха – до 20 років.

Їх визнали винними в участі в бойових діях проти федеральних військ під час Чеченської війни взимку 1994-1995 років у складі підрозділу "Вікінг", загибелі й пораненні кількох десятків російських солдатів. 

Правозахисний центр "Меморіал" вважає Миколу Карпюка та Станіслава Клиха політв'язнями.

Міністерство юстиції України направило в Росію запит про передачу на батьківщину Миколи Карпюка. оскільки з такою заявою звернувся брат засудженого.