НОВИНИ

Україна висловила Росії рішучий протест через візит Путіна до окупованого Криму

Російському зовнішньополітичному відомству надіслано відповідну ноту протесту.

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест Міністерству закордонних справ Російської Федерації у зв’язку з черговим неузгодженим з Україною візитом президента Росії Владіміра Путіна на тимчасово окуповану РФ територію України - Автономну Республіку Крим, який розпочався 26 жовтня. Про це інформує прес-центр МЗС України.

"Міністерство закордонних справ України неодноразово наголошувало на неприпустимості неузгоджених з Україною перебувань російських посадових осіб на суверенній території нашої держави у її міжнародно визнаних кордонах, яка включає Автономну Республіку Крим та м.Севастополь", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що українська сторона розглядає цей та інші подібні так звані «візити» керівництва РФ як подальші спроби легітимізації незаконної анексії Автономної Республіки Крим та м. Севастополь, що вже призвели до економічних, соціальних та гуманітарних проблем на півострові, а також демонстративне нехтування Росією державним суверенітетом України, Статутом ООН, Резолюцією ГА ООН А/RES/68/262 «Територіальна цілісність України», Бакинською Декларацією та Резолюціями Парламентської Асамблеї ОБСЄ, зобов’язаннями за Договором про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією 1997 року та іншими нормами міжнародного права.

МЗС України заявляє, що вся відповідальність за ці та інші порушення покладається на Російську Федерацію як державу-окупанта відповідно до норм міжнародного права, її посадових осіб, а також незаконні т.зв. «органи кримської влади» та їх представників, які ухвалюють незаконні рішення та вчиняють протиправні дії.

Російському зовнішньополітичному відомству надіслано відповідну ноту протесту.

Як повідомлялося, Путін прибув 26 жовтня до окупованої Ялти для участі в "Загальноросійському народному форумі по кримських справах".

Нагадаємо, 9 вересня міністр оборони Росії Сєргєй Шойгу прилетів у анексований Крим для участі в ключовому етапі військових навчань «Кавказ 2016». МЗС України у зв’язку з цим візитом надіслало ноту протесту російському зовнішньополітичному відомству.