НОВИНИ

  ▪   Світлана Кравченко

Злив "листування Суркова". Реакція соцмереж на "план "Шатун"

Значна частина користувачів соцмереж скептично поставилися до так званих "документів".

24 жовтня на сайті "КіберХунта" було оприлюднене повідомлення про те, що українські хакери отримали доступ до листування помічника президента Росії Владіслава Суркова, в якому начебто знайшли "План першочергових заходів щодо дестабілізації суспільно-політичної ситуації в Україні (під назвою "Шатун") та "Документ про створення республіки на території Закарпаття".

У виявлених "документах" начебто йдеться про дострокові президентські і парламентські вибори в Україні, оприлюднені плани заходів щодо дестабілізації суспільно-політичної ситуації в Україні, інформаційної дискредитації президента Петра Порошенка і його оточення, плани з просування федерального статусу Закарпатської області, а також щодо використання Угорщини та Румунії для вирішення завдань щодо України.

Речник президента РФ Дмітрій Пєсков спростував відповідну інформацію.

Натомість народний депутат України, радник голови МВС Антон Геращенко відразу підтвердив факт злому групою українських хакерів пошти Суркова, наголосивши, що "документи" – справжні. Дослідницька група Bellingcat теж визнала автентичність "документів".

Водночас Служба безпеки України призначила експертизу так званого листування, зазначивши, що зміст окремих файлів, які були оприлюднені, збігається з документальними матеріалами, які вилучалися СБУ під час обшуку в рамках кримінального провадження, пов'язаного з розслідуванням сепаратистських рухів на Закарпатті.

Соцмережі миттєво (однак переважно скептично) відреагували на оприлюднення так званого "листування Суркова". Тиждень.ua зібрав деякі коментарі.