НОВИНИ

Україна окреслила п'ять ключових позицій щодо "дорожньої карти" виконання Мінська – АП

Усі свої пропозиції українська сторона передала партнерам по "Нормандського формату".

Президент України Петро Порошенко на зустрічі в "нормандської форматі" в Берліні окреслив 5 ключових позицій, на включенні в "дорожню карту" яких наполягає українська сторона. Про це повідомив заступник глави Адміністрації президента Костянтин Єлісеєв.

"Президент України на саміті в Берліні чітко окреслив 5 ключових т.зв. червоних ліній, які для української сторони є принципово важливими і повинні бути відображені в майбутній дорожній карті", – сказав Єлісеєв в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

За його словами, перша позиція – це питання неконтрольованої наразі ділянки українсько-російського кордону. "Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ повинна, нарешті, отримати безперешкодний доступ на всю тимчасово окуповану територію, включаючи кордон. І, як це було передбачено пунктом 4 Мінського протоколу від 5 вересня 2014 року, забезпечити постійно діючий моніторинг на українсько-російському державному кордоні та верифікацію з створенням зони безпеки в прикордонних районах України і РФ", – пояснив він.

За його словами, в дорожню "Карту" також потрібно чітко виписати, яким чином Україна відновить повний контроль над неконтрольованою ділянкою українсько-російського державного кордону відповідно до комплексу заходів від 12 лютого 2015 року.

"Друге – це питання виведення російських військ і озброєння. Ми повинні мати чітке бачення того, коли і як буде відбуватися виведення численної російської армії з української території, включаючи російську техніку", – сказав Єлісеєв.

Третє, за його словами, це забезпечення безпеки можливих місцевих виборів силами міжнародного компонента.

"Четверте – це питання, пов'язане з розпуском усіх фейкових структур так званих "ДНР / ЛНР", створених після 2014 року. Тільки уявіть, сьогодні в Донецьку функціонує 24 псевдо-міністерства і відомства, включаючи так зване міністерство закордонних справ. А в Луганську і .. . того більше. Всі вони були створені для імітації так званої державності на цих територіях", підкреслив заступник глави АП.

І п'яте, за словами Єлісєєва, це негайне звільнення всіх українських заручників, що перебувають на окупованих територіях, і українських політв'язнів, які утримуються у в'язницях на території РФ.

Він додав, що є й інші важливі напрямки, наприклад, економічні та соціальні питання, але ці п'ять є ключовими вимогами української сторони в контексті підготовки майбутньої "дорожньої карти".

Всі свої пропозиції, за словами заступника глави АП, українська сторона передала своїм партнерам по "Нормандського формату".

Як повідомлялося, лідери країн «нормандського формату» на переговорах 19 жовтня погодили розробку та затвердження «дорожньої карти» щодо імплементації мінських угод, засновану на пропозиціях, внесених Берліном і Парижем. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс підтримує розробку такої "дорожньої карти".