НОВИНИ

«Аеропорт» Сергія Лойка висунули на Шевченківську премію

Держкомтелерадіо вирішило висунути на здобуття премії роман про оборону Донецького аеропорту.

 Колегія Держкомтелерадіо ухвалила рішення висунути на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка 2017 року у номінації «Література» роман журналіста, письменника Сергія Лойка «Аеропорт», що вийшов друком у видавництві ТОВ «БрайтСтарПаблішинг» у 2015 році. Про це повідомила прес-служба відомства.

Сергій Лойко – журналіст, письменник, фотограф, перекладач, кореспондент газети «Лос-Анджелес Таймс». Він є автором численних репортажів з районів військово-політичних конфліктів, у тому числі в країнах колишнього СРСР. Під час війни на сході України в 2014 році Лойко робив серію репортажів для  «Лос-Анджелес Таймс» і став єдиним іноземним кореспондентом, що побував в оточеному російськими бойовиками Донецькому аеропорту. 

Результатом чотирьох днів, проведених серед українських військових і добровольців, стала стаття з галереєю світлин на першій шпальті «Лос-Анджелес Таймс». Тоді ж Лойко розпочав роботу над романом «Аеропорт», який заснованийна реальних фактах. Дія роману починається в аеропорту й розгортається похвилинно протягом останніх п'яти днів понад 240-денної облоги.

За словами автора, книгу він писав про війну між Росією та Україною, оскільки «інакше назвати це не можна».

Презентація книги у Києві відбулась 3 вересня 2015 року.

Члени колегії Держкомтелерадіо відзначали, що роман Сергія Лойка «Аеропорт» здобув величезну популярність у світі. Минулого року книга була представлена на українському стенді Франкфуртського книжкового ярмарку.

Нагадаємо, у 2016 році лауреатом Шевченківської премії в номінації "Література та журналістика" став Левко Лук'яненко за твори у 13 томах «Шлях до відродження».