Колегія Держкомтелерадіо ухвалила рішення висунути на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка 2017 року у номінації «Література» роман журналіста, письменника Сергія Лойка «Аеропорт», що вийшов друком у видавництві ТОВ «БрайтСтарПаблішинг» у 2015 році. Про це повідомила прес-служба відомства.

Сергій Лойко – журналіст, письменник, фотограф, перекладач, кореспондент газети «Лос-Анджелес Таймс». Він є автором численних репортажів з районів військово-політичних конфліктів, у тому числі в країнах колишнього СРСР. Під час війни на сході України в 2014 році Лойко робив серію репортажів для  «Лос-Анджелес Таймс» і став єдиним іноземним кореспондентом, що побував в оточеному російськими бойовиками Донецькому аеропорту. 

Результатом чотирьох днів, проведених серед українських військових і добровольців, стала стаття з галереєю світлин на першій шпальті «Лос-Анджелес Таймс». Тоді ж Лойко розпочав роботу над романом «Аеропорт», який заснованийна реальних фактах. Дія роману починається в аеропорту й розгортається похвилинно протягом останніх п'яти днів понад 240-денної облоги.

За словами автора, книгу він писав про війну між Росією та Україною, оскільки «інакше назвати це не можна».

Презентація книги у Києві відбулась 3 вересня 2015 року.

Члени колегії Держкомтелерадіо відзначали, що роман Сергія Лойка «Аеропорт» здобув величезну популярність у світі. Минулого року книга була представлена на українському стенді Франкфуртського книжкового ярмарку.

Нагадаємо, у 2016 році лауреатом Шевченківської премії в номінації "Література та журналістика" став Левко Лук'яненко за твори у 13 томах «Шлях до відродження».