НОВИНИ

Європарламент закликав країни ЄС надалі зменшувати залежність від російського газу

Європарламентарі виступили за підвищення енергоефективності та впровадження відновлюваних джерел.

Європарламент закликав країни ЄС і далі зменшувати залежність від російського газу. Про це йдеться в ухваленій у вівторок, 25 жовтня, резолюції Європарламенту.

Зокрема, шляхом підвищення ролі зрідженого природного газу (СПГ), розширення ємності газосховищ, підвищення енергоефективності та впровадження відновлюваних джерел.

«Якщо всупереч європейським інтересам Nord Stream 2 все ж таки буде побудований, то це обов'язково потребує надійної оцінки доступності терміналів СПГ і детальної оцінки стану газового коридору Північ-Південь, щоб мати можливість компенсувати закриття шляхів постачання Центральної і Східної Європи», - сказано в доповіді.

Крім того, Європарламент підтримав дії Єврокомісії, Європейської зовнішньополітичної служби та окремих країн ЄС у проведенні «енергетичної дипломатії, спрямованої на побудову заснованого на правилах, транспарентного і добре функціонуючого світового газового ринку».

Цілі зниження залежності від занадто вузького кола постачальників газу повинна сприяти і торгова політика ЄС, вважають європарламентарі.

Нагадаємо, президенти Вишеградської Групи (Польща, Словаччина, Чехія та Угорщина) під час саміту у польському Ряшеві висловилися проти будівництва російського газопроводу Nord Stream 2.

У березні лідери Угорщини, Латвії, Литви, Польщі, Румунії, Словаччини, Чехії та Естонії направили голові Єврокомісії Жану-Клоду Юнкеру листа, в якому висловилися проти будівництва російського газопроводу.

Лідери країн у листі зауважили, що реалізація проекту потягне за собою «потенційно дестабілізуючі геополітичні наслідки». У заяві також зазначили, що через події в Україні поставки російського газу в Європу матимуть політичний підтекст.

Україна станом на сьогодні споживає учетверо більше тепла на квадратний метр житла, ніж Німеччина, але вона може стати лідером за цим показником, вважає міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко.