НОВИНИ

СБУ підтвердила справжність більшості документів, нібито витягнутих із пошти Суркова

Хакерів, які зламали листування помічника Путіна, просять зв'язатися з СБУ.

СБУ призначила експертизу так званого листування помічника президента РФ Владіміра Путіна Владіслава Суркова, зламане начебто українськими хакерами. Про це заявив керівник апарату голови СБУ Олександр Ткачук.

«Нами було призначено експертне дослідження цих документів. Поки що на сьогоднішній момент ми маємо тільки доступ до тих самих файлів, що і громадськість. У нас немає прямого контакту з цією хакерською групою, і ми поки не можемо оцінити, чи оброблялися ті документи, які були опубліковані, після того, як вони були отримані по електронній пошті Суркова», – заявив Ткачук.

За його словами, зміст окремих файлів, які були оприлюднені, збігається з документальними матеріалами, які вилучалися СБУ під час обшуку в рамках кримінального провадження, пов'язаного з розслідуванням сепаратистських рухів на Закарпатті.

«Ми фактично підтвердили справжність більшості із тих документів, підтверджена їхня відповідність документам, які нами раніше вилучалися в осіб, які безпосередньо пов'язані з російськими спецслужбами і працюють, завербовані, на російські спецслужби», – зазначив Ткачук.

СБУ просить хакерів, які зламали листування Суркова, зв'язатися зі Службою.

«Я б хотів звернутися до тих осіб, яким вдалося зламати електронну пошту, щоб вони зв'язалися з нашою Службою і на основі анонімності хоча б дали нам можливість проаналізувати оригінали документів, які ними були вилучені. Це дасть можливість приймати якісь процесуальні рішення щодо тих документів, які були ними знайдені. Мені здається, що це не всі документи, які вони знайшли», – заявив Ткачук.

Як повідомлялося, 24 жовтня народний депутат з фракції «Народний фронт», радник голови МВС України Антон Геращенко підтвердив факт злому групою українських хакерів «КіберХунта» пошти помічника президента Російської Федерації Владіслава Суркова.

Раніше в цей день на сайті «КіберХунта» було оприлюднено повідомлення про те, що українські хакери отримали доступ до листування помічника президента Росії Суркова, в якій йдеться про дострокові президентські і парламентські вибори в Україні.

На сайті «КіберХунти» також були оприлюднені документи, які містять плани заходів щодо дестабілізації суспільно-політичної ситуації в Україні, інформаційної дискредитації президента України Петра Порошенка і його оточення, плани з просування федерального статусу Закарпатської області України, а також по використанню Угорщини та Румунії для вирішення завдань щодо України.