НОВИНИ

Amnesty International надала ООН докази цілеспрямованих атак РФ по громадянах Алеппо

Правозахисна організація закликала Генасамблею ООН зробити все можливе, щоб зупинити знищення сирійських мирних жителів.

Сирійська авіація при підтримці російських ВКЗ у Алеппо має намір за допомогою бомбардувань домогтися того, щоб місто знелюдніло, і встановити там свій контроль. Про це міжнародна правозахисна організація Amnesty International повідомляє у зверненні до Генеральної асамблеї ООН, опублікованому сьогодні, 20 жовтня.

В якості доказів правозахисна організація показала кадри супутникової фотозйомки, де сирійська та російська авіація завдає цілеспрямовані удари по житлових кварталах. Amnesty International закликала Генасамблею ООН зробити все можливе, щоб зупинити знищення мирних жителів Алеппо.

У районі 65 км між 18 вересня та 1 жовтня були виявлені понад 110 зон пошкодження в східній частині Алеппо. Усього за один тиждень між 18 вересня і 25 вересня 90 місць були пошкоджені. © Digital Globe 2016

Правозахисники при цьому зазначили, що Рада безпеки ООН виявилася нездатною домогтися цієї мети.

Також Amnesty International звинуватила Росію в тому, що РФ за допомогою Китаю навмисно блокувала резолюцію Радбезу ООН, покликану припинити кровопролиття в Алеппо. В організації стверджують, що у них є свідоцтва про застосування в Сирії "найбільш руйнівних російських касетних бомб".

Раніше ЗМІ  посиланням на джерело в НАТО повідомили, що Росія розгорнула біля берегів Норвегії кораблі, що перевозять винищувачі, які повинні брати участь у наступі на Алеппо. Згідно з текстом, Росія таким чином хоче збільшити число літаків у Сирії і протягом двох тижнів розпочати завершальну повітряну операцію в Алеппо.

Зазначимо, у Алеппо вранці в четвер, 20 жовтня, почалася «гуманітарна пауза», яка триватиме до 16:00. 

За словами російської сторони, ця пауза введена для того, щоб дати можливість цивільним жителям і повстанцям покинути місто, яке перебуває в облозі.

У США рішення РФ про «гуманітарну паузу»​ в Алеппо назвали запізнілим. ООН заявила, що вітає будь-яку паузу у військових діях в Алеппо. 

Зазначимо, Рада Федерації Росії 12 жовтня схвалила безстрокову воєнну інтервенцію в Сирію.