НОВИНИ

ВМС Латвії зафіксували біля своїх кордонів російський розвідувальний корабель

Йдеться про корабель «Жигулевск» класу «Альпініст» 15 жовтня.

Військово-морські сили Латвії зафіксували розвідувальний корабель Російської Федерації поблизу своїх кордонів. Про це на сторінці в Twitter повідомляють Національні збройні сили Латвії.

ВМС помітили корабель «Жигулевск» класу «Альпініст» 15 жовтня.

«У латвійській економічній зоні, у 16,1 морських милях від територіальних вод, військово-морські сили 15.10 ідентифікували розвідувальний корабель «Жигулевск» класу «Альпініст» збройних сил Росії», – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, військові кораблі й літаки РФ з початком конфлікту в Україні і загостренням стосунків між Заходом і РФ все частіше фіксують поблизу повітряних і морських кордонів Балтії.

Зокрема, в 2015 році російські військові літаки фіксували неподалік кордонів Латвії понад 270 разів.

При цьому повітряний і морський простір держав вони не порушують, однак у випадку літаків йдеться про загрозу для цивільної авіації.

В країнах Балтії і Британії неодноразово заявляли, що польотами своїх літаків біля їхніх кордонів Росія демонструє силу і тестує реакцію НАТО.

В свою чергу 12 жовтня, Міністерство закордонних справ Литви вручило російському послу Алєксандру Удальцову дипломатичну ноту через дії військово-морських сил РФ у виключній економічній зоні Литви в Балтійському морі.

Крім того, як повідомлялось раніше  естонські ЗМІ писали про перекидання «Іскандер-М» у Калінінград. Комплекс транспортували на кораблі з району Санкт-Петербурга. Згодом розвідка США підтвердила дані, оприлюднені естонськими ЗМІ. У міністерстві оборони РФ заявили, що російські військові не раз перекидали ракетні комплекси «Іскандер» в Калінінградську область і будуть робити це в майбутньому в рамках бойової підготовки. У НАТО негативно оцінилитакі дії Росії.