НОВИНИ

ЄС спростив правила накладення санкцій на ісламістів та їхніх спонсорів

Досі правила ЄС дозволяли запроваджувати санкції лише щодо фізичних і юридичних осіб, які перебувають у санкційних списках ООН.

Європейський Союз ухвалив нові правила запровадження санкцій, згідно з якими він тепер матиме змогу накладати фінансові обмеження на ісламістів та їхніх спонсорів, навіть якщо ті не перебувають у "чорних списках" Організації Об'єднаних Націй. Відповідну пропозицію Франції підтримала Європейська Рада під час свого засідання у вівторок, 20 вересня.

Досі правила ЄС дозволяли запроваджувати санкції лише щодо фізичних і юридичних осіб, які перебувають у санкційних списках ООН. І хоча уряди окремих держав-членів ЄС могли запроваджувати санкції самостійно, єдиної загальноєвропейської політики у цьому питанні не було.

Окрім того, іноземцям, які підозрюються в участі в бойових діях або у підтримці ісламістів в Іраку або Сирії, буде заборонено в'їзд на територію ЄС. Щодо підозрюваних у таких діях громадян країн ЄС будуть запроваджені санкції, зокрема, арешт їхніх рахунків. І хоча їм неможливо буде заборонити повернення на батьківщину, до інших країн ЄС потрапити вони не зможуть.

"Ці заходи будуть в першу чергу спрямовані на так званих іноземних бійців. ЄС буде в змозі занести в список будь-яку особу, яка підпадає під критерії, включаючи громадян країн ЄС, які підтримують ці організації за межами ЄС і які згодом повернулись додому", - наголошується у заяві Європейської Ради.

Згідно із дослідженням, проведеним у Нідерландах у квітні 2016 року, понад 4200 громадян країн ЄС виїхали до Сирії для участі у бойових діях. З них 30 відсотків повернулись назад.

У вересні в МВС Німеччини повідомили, що на території країни зараз перебувають щонайменше 520 послідовників радикального ісламу, що несуть можливу небезпеку для суспільства.