Рівень життя на сьогодні в Україні має значно вищі значення, ніж 20 років тому, а нерідко й більші, ніж на початку незалежності. Тобто, попри тривалу економічну кризу останніх років, говорити про повернення в 1990-ті некоректно й занадто передчасно. Про це у своєму матеріалі для Тижня пише економічний експерт Любомир Шавалюк.

За його словами, про те, що сьогодні добробут в Україні значно кращий, ніж 20 років тому, можна судити за житловою площею. Так, середня кількість житлових квадратних метрів на одного українця зросла від 17,8 у 1990-му до 18,9 у 1995-му та 22,7 торік. За останні два десятиліття показник піднявся на 20%.

Аналогічна ситуація з автопарком. Станом на 1990-й кількість легкових автомобілів у особистій власності українців становила 3,27 млн одиниць. Через п’ять років їх побільшало до 4,47 млн. За даними Держстату, у 2011-му відповідна цифра перевищувала 6,5 млн (Ймовірно, на сьогодні показник перевалив за 7 млн.).

Щодо їжі – то, за даними Держстату, споживання плодів (фруктів), ягід та винограду в 1990-му становило 47 кг на особу, через п’ять років зменшилося до 33 кг, а торік дорівнювало 51 кг. Схожа ситуація з овочами та баштанними. Дуже подібна картина споживання м’яса та м’ясопродуктів.

Щодо питання ціни газу, то два десятиліття тому купівельна спроможність зарплати, виміряна в кубометрах природного газу для побутових потреб, перебувала на рівні нинішньої або трішки вищому. Причина цього: за два десятиліття доходи українців зросли настільки, що перекривають кількаразове зростання вартості газу, необхідне для її приведення до ринкового, економічно обґрунтованого рівня.

«Зрозуміло, що проблеми та негаразди того періоду в багатьох людей уже стерлися з пам’яті, а натомість різке падіння матеріального добробуту за останні два роки муляє очі й думки чи не кожного дня. Але об’єктивно, коли взяти за мірило весь період незалежності, українцям живеться не настільки погано, як багато хто каже», - резюмує Шавалюк.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»