НОВИНИ

Велика Британія може відмовитися від Brexit – єврокомісар

На думку Еттінгера, чим довше Лондон зволікає з виходом із ЄС, тим невизначенішим стає економічне та політичне становище в країні.

Можливе погіршення економічної ситуації у Великій Британії призведе до зміни громадської думки в країні і відмови британців від виходу з Європейського Союзу. Із такою заявою виступив комісар ЄС по цифровій економіці і суспільству Гюнтер Еттінгер в опублікованому у вівторок, 30 серпня, інтерв'ю газеті Bild.

На його думку, чим довше Лондон зволікає з виходом із ЄС, тим невизначенішим стає економічне та політичне становище в країні. «У всякому разі я не став би робити високих ставок на Brexit»,  –заявив німецький політик.

Еттінгер зазначив, що затягування процедури виходу Великобританії з ЄС може призвести до курйозних ситуацій, якщо, наприклад, британські політики братимуть участь у виборах до Європарламенту в 2019 році. При цьому єврокомісар висловив припущення, що результат британського референдуму зобов'язує Лондон провести процедуру Brexit.

Крім того, німецький політик зізнався, що вважає неможливим вступ Туреччини до складу ЄС, поки країною керує президент Реджеп Тайіп Ердоган. За його словами, такий розвиток подій» не реалістичний аж до наступного десятиліття. Еттінгер також засумнівався в скасуванні візового режиму між країнами Шенгенської угоди і Туреччиною.

Нагадаємо, під час референдуму 51,9% британців проголосували за вихід Великої Британії з ЄС (Brexit), що спровокувало підвищену волатильність на світових фінансових ринках. Того ж дня прем'єр-міністр Великої Британії Девід Кемерон оголосив про свою майбутню відставку в зв'язку з результатами референдуму. 13 липня Тереза Мей офіційно стала прем'єр-міністром Великої Британії.

Міністр Ліам Фокс, який відповідає в новому уряді Британії за переговори з ЄС про торговельні угоди, назвав приблизною датою Brexit 1 січня 2019 року.