НОВИНИ

Бойовики «Боко Харам» показали відео з викраденими у 2014 році школярками

Бойовики назвали умови звільнення дівчат.

Нігерійське ісламістське угруповання «Боко Харам» опублікувало відео, на якому, за твердженням бойовиків, показані викрадені в 2014 році школярки з міста Чібоке.

«Ми адресуємо це повідомлення, по-перше, їх батькам, щоб вони знали, що їхні діти все ще знаходяться в наших руках, а по-друге, владі Нігерії, щоб ті негайно відпустили на свободу наших братів», - цитує агентство Reuters чоловіка в масці, за спиною якого стоять кілька десятків дівчат у хустках.

Чоловік на відео також стверджує, що деякі з викрадених дівчаток «з божою поміччю» вийшли заміж, деякі – загинули в результаті авіанальотів. Одна з дівчат на відео тримає на руках дитину.

Нагадаємо, у квітні 2014 року бойовики «Боко Харам» викрали 276 дівчаток зі школи в Чібоке. У квітні 2016 року бойовики також поширили відео із захопленими школярками, деяких з них впізнали батьки.

«Боко Харам» – радикальне ісламістське угруповання, що здійснює свою діяльність на північному сході Нігерії, півночі Камеруну та Нігеру. Організація брала відповідальність за вчинення терактів в Чаді, Нігері і Камеруні. У березні 2015 року бойовики «Боко Харам» присягнули на вірність угруповання «Ісламська держава».

У лютому Камерун здійснив успішну антитерористичну операцію проти бойовиків «Боко Харам».