НОВИНИ

Спецслужби Німеччини виявили понад 300 спроб вербування біженців до лав терористів

Главу Федерального відомства Німеччини з охорони конституції не виключає, що таких випадків може бути більше.

Контррозвідка Німеччини зафіксувала понад 300 спроб радикальних ісламістів завербувати до своїх лав біженців, які розміщуються у центрах для шукачів притулку. Про це повідомляє dpa з посиланням на главу Федерального відомства Німеччини з охорони конституції Ханса-Георга Маасена.

«Наразі нам відомо про понад 340 випадків. Але це лише ті випадки, про які нам відомо. Ймовірно, таких спроб ще більше», – сказав він.

За його словами, працівникам центрів для біженців вже повідомили про проблеми.

«Нас турбує, що ісламісти займаються вербуванням у центрах для шукачів притулку», – сказав Маасен.

Він також сказав, що наразі потрібно концентруватись не лише на «Ісламській державі», яка може відправляти своїх бойовиків до Європи, а й на окремих особах, які могли радикалізуватись самостійно або отримали відповідні накази від вербувальників.

Нагадаємо, протягом останнього місяця в Німеччині сталося декілька терактів: напад на пасажирів поїзда у Вюрцбург, стрілянина в торговому центрі Мюнхена, вуличний напад із мачете у Штутгарті, вибух в Ансбаху. Правоохоронці встановили причетність біженців до терористичних атак. Після цього влада Німеччини почала перевіряти мігрантів, підозрюваних у можливих зв’язках із екстремістськими організаціями, зокрема "Ісламською державою".