Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
5 серпня, 2016 13:24   ▪   Андрій Голуб   ▪   Версія для друку

У МВС підготували зміни до правил реєстрації цивільної зброї. Документ

Зараз процес перебуває на етапі доопрацювання запропонованих змін.

У Міністерстві внутрішніх справ анонсували швидкі зміни до так званого "наказу 622", який регламентує в Україні обіг стрілецької зброї серед громадян. Про це у коментарі "Тижню" розповів голова Громадської ради при МВС Володимир Мартиненко.

За його словами, незважаючи на відсутність в Україні закону "Про зброю", облік обігу зброї та боєприпасів все одно потрібно осучаснити. Тому у міністерстві вирішили піти шляхом змін до "наказу 622", який ухвалили ще у 1998 році.

Він додав, що кілька тижнів тому відбулося громадське обговорення, а нині створено робочу групу з доопрацювання змін.

"Пропозиції від суб'єктів, спортивних організацій, які надійшли, якраз і будуть взяті за основу (змін – Ред.)", – сказав Мартиненко.

Також він детальніше розповів про зміст запропонованих змін.

"Пропонується прибрати строк дії дозволу (на зберігання зброї – Ред.) – він зараз на три роки видається, а пропонують дозвіл зробити безстроковим. Документи, які треба зібрати для отримання дозволу (довідка про несудимість, медична довідка), можна буде отримати в МВС. Тобто ми бачимо корупцію там, де треба збирати довідки і приносити знову в міністерство, щоб продовжувати дозвіл, і хочемо її прибирати. Умови зберігання зброї фіксуватиме дільничий інспектор. Одна з основних пропозицій – перенести реєстр зброї до сервісцентру при МВС, а вже контрноль за обігом зброї, щоб здійснювала Нацполіція. Дозвіл на зброю, ліцензії мають видаватися у сервісцентрі. Це звичайна послуга, яку він може надавати", – зазначив Мартиненко.

Нижче варіант оновленого "наказу 622" зі змінами та доповненнями, запропонований до громадського обговорення у червні. Після доопрацювання у вказаний документ ще можуть внести зміни.

Детальніше про реєстрацію зброї в Україні читайте у матеріалі "Кожному по стволу" у черговому номері журналу "Український тиждень".


Матеріали за темою:

 
Реклама
Український друкований часопис «Тиждень»
уже в продажу
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено