НОВИНИ

Відсьогодні запрацювала нова система захисту даних при обміні інформацією між ЄС і США

Політика "Щит конфіденційності" була затверджена виконавчою колегією Євросоюзу 12 липня.

З 1 серпня набуло чинності рішення Єврокомісії про захист конфіденційних даних при обміні інформацією між ЄС і США.

"З сьогоднішнього дня компанії можуть підписати угоду про Щит конфіденційності (Privacy Shield) з міністерством торгівлі США, яке перевірятиме, наскільки їх практика конфіденційності відповідає високим стандартам Щита конфіденційності", - наголошується у комюніке ЄК.

Політика "Щит конфіденційності" для обміну даними між ЄС і США була затверджена виконавчою колегією ЄС 12 липня.

Крім того, Єврокомісія публікує довідник для громадян, в якому роз'яснює, як ця політика гарантує захист персональних даних і які інструменти контролю має громадянин, якщо запідозрить неналежне використання своїх персональних даних.

Зазначається, що американо-європейський щит конфіденційності передбачає для всіх осіб в ЄС певний набір прав, які повинні дотримуватися при використанні їх даних.

Наприклад, вони мають право вимагати від компанії детальну інформацію про їх персональні дані, якими та має, або виправити застарілі або неточні дані. У розпорядженні громадян також кілька механізмів вирішення спорів.

В ідеалі спірні питання з громадянами повинні вирішуватися самою компанією, але передбачений також безкоштовний "альтернативний механізм вирішення спорів" (ADR). Фізичні особи можуть звертатися до своїх національних органів захисту даних, які будуть разом з міністерством торгівлі США і торговою комісією США розглядати їх претензії. Якщо конфлікт не наважився жоден із перелічених шляхів, останньою інстанцією виступить механізм арбітражу.

Питання про відшкодування шкоди, спричиненої можливим доступом до персональних даних в інтересах національної безпеки, буде розглядати спеціальний омбудсмен, незалежний від спецслужб США.

Нагадаємо, 31 липня кандидатка на пост президента США від демократів Хілларі Клінтон заявила, що комп'ютери Національного комітету Демократичної партії США зламали російські спецслужби.