НОВИНИ

У двох областях при обшуках вилучили понад 200 кг бурштину, який мали вивезти до Китаю

Як повідомили в поліції, до «схеми» зі скуповування і продажу каміння були залучені понад 150 осіб, серед яких – іноземці.

Співробітники Служби безпеки України та Департаменту захисту економіки Нацполіції спільно зі слідчими Генпрокуратури припинили діяльність організованого угруповання, яке налагодило незаконний видобуток та контрабанду бурштину. Про це повідомив прес-центр СБУ.

Як зазначається, в рамках кримінального провадження, відкритого за ч. 4 ст. 240 Кримінального кодексу України, відбулося 11 обшуків у Києві та Олевську на Житомирщині.

«Правоохоронці вилучили зі складів, цехів та місць проживання учасників угруповання понад 200 кілограмів  бурштину різних фракцій. "Сонячний камінь" було підготовлено до контрабандного відправлення до країн Східної Азії», – повідомили в СБУ.

Як уточнили у прес-служба Нацполіції, до «схеми» зі скуповування і продажу каміння були залучені понад 150 осіб, серед яких – іноземці. Відсортований бурштин відправляли до Китаю.

«Організатори незаконного бізнесу створили мережу скупників бурштину, яка налічувала понад 150 осіб. Вони їздили місцями незаконного видобутку каміння. Гроші на купівлю бурштину надавав мешканець столиці, який і був організатором цієї схеми. Придбане каміння зберігалося на складах на території Житомирщини та Києва. Пізніше з аеропорту м. Одеса його відправляли до Китаю», – розповіли  в поліції.

Як повідомлялося, на Київщині викрили бурштинових контрабандистів із камінням на 10 млн грн.

Перед тим у Польщі затримали майже півтори тонни контрабандного бурштину, який намагалися завезти з України.