НОВИНИ

У МЗС України відреагували на інформацію про можливий обмін Савченко на заарештованих у США росіян

Заступник міністра підкреслив, що готовність президента України обміняти Савченко на двох російських спецназівців – це «дуже щедра пропозиція».

Росіяни Віктор Бут і Константін Ярошенко, які відбувають покарання в США, не мають ніякого відношення до народного депутата України Надії Савченко, засудженої до тюремного ув'язнення в Росії. Про це заявив заступник глави МЗС України Вадим Пристайко у вівторок, 29 березня, в Києві.

«Ми ще раз хочемо нагадати, що ті люди, які заарештовані і відбувають покарання в США, – це люди, яким американська юриспруденція визначила термін покарання. І ніякого відношення до нашої Надії Савченко це не має», – сказав він  журналістам.

Заступник міністра підкреслив, що готовність президента України Петра Порошенка обміняти Савченко на двох російських спецназівців – це «дуже щедра пропозиція». «Цього вже достатньо для РФ, більше ніхто їй нічого пропонувати не буде», – заявив Пристайко.

Як повідомлялося, 29 березня з'явилася інформація з посиланням на джерело про те, що Надію Савченко, засуджену російським судом до 22 років позбавлення волі, можуть обміняти на групу росіян, в тому числі Віктора Бута і Константіна Ярошенка, які відбувають покарання в США. Згодом посол США в Україні Джеффрі Пайєтт назвав абсурдним такий варіант обміну.