НОВИНИ

Порошенко попросив Раду Європи спрямувати в РФ спецмісію для моніторингу ситуації з ув’язненими українцями

Президент закликав комісара РЄ сприяти звільненню Надії Савченко та інших утримуваних в РФ політв'язнів.

Президент України Петро Порошенко звернувся до Ради Європи з проханням спрямувати в Росію спеціальну місію для моніторингу ситуації з ув’язненими в РФ українцями. Про це йшлося під час зустрічі з комісаром Ради Європи з прав людини Нільсом Муйжніексом, інформує прес-служба глави держави.

Згідно з повідомленням, Порошенко закликав комісара РЄ сприяти звільненню Надії Савченко та інших утримуваних в Росії політичних в'язнів.

«Кримінальні переслідування громадян України, які незаконно утримуються в Росії, є політично мотивованими і суперечать загальноприйнятим законодавчим нормам і принципам. Ці справи мають спільні ознаки, що засвідчує існування дуже небезпечної тенденції», - зазначив Порошенко.

Він звернувся до Ради Європи з проханням спрямувати в Росію спеціальну місію для здійснення моніторингу ситуації із ув’язненими в РФ громадянами України.

«Маємо використати всі можливості, включаючи направлення спеціальної місії, для контролю за ситуацією з ув’язненими українцями та запровадити інші необхідні механізми, зокрема моніторинг Росії Європейським комітетом із запобігання тортурам», - зазначив глава держави.

У свою чергу Муйжніекс повідомив, що слідкує за ситуацією з Надією Савченко та іншими ув’язненим українцями.

Читайте також: Порошенко заявив про підготовку нового санкційного списку осіб, причетних до тортур українських політв'язнів

Порошенко також проінформував про ситуацію на Донбасі та повідомив про катастрофічну гуманітарну ситуацію, що викликано збройною агресією Російської Федерації проти України. Президент підкреслив, що Росія як держава-окупант несе повну відповідальність за всі порушення прав людини в даному регіоні.

Глава держави також наголосив на занепокоєності української сторони утисками та викраденнями кримських татар. Так, останнім кричущим випадком стало ініціювання заборони діяльності Меджлісу кримськотатарського народу, що суперечить всім нормам міжнародного права.

Комісар РЄ зазначив: «Занепокоєний ситуацією зі спробами заборонити Меджліс як екстремістську організацію. Це може негативно вплинути на тисячі людей, які будуть асоціюватися з екстремістами згідно російського законодавства та зазнавати утисків».

Наостанок Порошенко подякував ПАРЄ за санкції стосовно Росії за дії в Криму та на Донбасі.

Нагадаємо, за даними Центру громадянських свобод Євромайдан SOS, наразі на території Росії та в окупованому Криму утримують щонайменше 25 українців, заарештованих та засуджених за політичними мотивами.