НОВИНИ

У військовій прокуратурі розповіли подробиці викрадення і вбивства Грабовського

Адвокату перед смертю погрожували вибухівкою.

Викрадачі адвоката затриманого ГРУшника Алєксандра Алєксандрова - Юрія Грабовського, якого знайшли вбитим біля Жашкова Черкаської області, одягли йому на ногу спеціальний браслет і погрожували вибухівкою. Про це під час прес-конференції розповів головний військовий прокурор Анатолій Матіос.

Згідно з повідомленням, злочинці погрожували Грабовському привести вибухівку у дію, якщо він спробує втекти. Таким чином, за словами Матіоса, зловмисники подавили волю Грабовського до спротиву.

Також Матіос зазначив, що Грабовського вбили насильницьким шляхом з дострілюванням.

За його словами, адвоката схопили в Одесі, накачали психотропами і доставили в Київ. Звідти перевезли в околиці р. Жашків, де застрелили і закопали. Правоохоронці з'ясовують, які саме психотропи використовувалися.

Наводку на локацію тіла дав раніше затриманий, який причетний до вбивства Грабовського. Тіло було знайдене о 4 годині ранку.

«Після початку відкопування за місцем, вказаним затриманим злочинцем, при розкопуванні натрапили на тіло вбитого адвоката Грабовського. Наразі триває огляд місця події та проведення відповідних слідчих дій з участю судово-медичних та інших експертів. Попередньо я можу сказати, що адвокат Грабовський був убитий насильницьким шляхом, з дострелюванням вогнепальною зброєю. На місці скоєння злочину були знищені речові докази, тобто одяг двох виконавців, розподілені виділені на це кошти, і здійснено все для створення видимості алібі для себе і видимості виїзду захисника російських спецназівців за межі України, з інтенсивним відображенням його, нібито перебування за межами України в Єгипті», – розповів подробиці Матіос.

Зранку 25 березня голова Національної асоціації адвокатів України Лідія Ізовітова повідомила про убивство Грабовського.

Як повідомлялося, поліція заявила про зникнення Грабовського в Одесі 5 березня.

Раніше, 3 березня, в.о. генерального прокурора України Юрій Севрук заявляв, що є інформація про можливий замах на життя російських військовослужбовців Єрофєєва і Алєксандрова, тому на одне із засідань суду їх не доставляли.

Також нагадаємо, 9 березня Голосіївський районний суд Києва переніс розгляд справи щодо спецназівців Головного розвідувального управління ЗС РФ Євгєнія Єрофєєва та Алєксандра Алєксандрова на 10.30 15 березня в зв'язку з неявкою адвоката Юрія Грабовського. На засіданні суду адвокат Єрофєєва Оксана Соколовська повідомила, що два дні не може зв'язатися Грабовським.

21 березня у Алєксандрова з’явився новий адвокат Валентин Рибін.