Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
24 березня, 2016 12:36   ▪   Версія для друку

Олександр Крамар: Надмірне фокусування на перспективі членства в ЄС може розчарувати українців у західному курсі

За словами оглядача, Україні важливо відходити від небезпечної установки «реформи заради євроінтеграції і в обмін на наближення перспективи членства» та орієнтуватися на «реформи задля пришвидшення розвитку країни й у результаті, можливо, вступу до ЄС». І водночас шукати нову модель позиціонування країни у світі.

Навіть коли Угода про асоціацію між Україною та Євросоюзом таки буде в якийсь спосіб протиснута, а за певний час українцям скасують візовий режим, ставлення європейців до перспективи розширення ЄС за рахунок України навряд чи поліпшиться. Про це в матеріалі для «Тижня» пише політичний оглядач Олександр Крамар.

За його словами, перша причина цього – проблеми зростання в самому Євросоюзі. Друга – українська євроінтеграція тепер стала ще й заручницею страху перед неадекватною реакцією Росії.

«Що ж робити Україні та українцям в умовах, коли європейці надсилають дедалі чіткіші сигнали про неможливість прийняти країну до ЄС (і навіть дати згоду на її вступ до НАТО) у найближчі десятиліття?... Звісно ж, можна й далі наполегливо стукатися до ЄС, здійснивши кардинальний прорив усередині країни й зробити її такою, яку захотіли б бачити в Євросоюзі. Але навіть за найсприятливішого розвитку подій на це знадобляться десятиліття. Без такого прориву шансів на вступ України до ЄС у найближчі роки немає. А надмірне фокусування на відповідній меті лише породжуватиме розчарування широкого загалу і європейським вибором, і, що найважливіше, західним курсом загалом», – пише Крамар.

Тому, наголошує оглядач, важливо відходити від небезпечної установки «реформи заради євроінтеграції і в обмін на наближення перспективи членства» та орієнтуватися на «реформи задля пришвидшення розвитку країни й у результаті, можливо, вступу до ЄС». І водночас шукати нову модель позиціонування України у світі.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»


Матеріали за темою:

 
Реклама
Український друкований часопис «Тиждень»
уже в продажу
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено