НОВИНИ

Антимонопольний комітет запідозрив у змові чотири мережі АЗС

Відносно компаній розпочали слідство.

Антимонопольний комітет звинуватив у змові АЗС, які працюють під брендами WOG, OKKO, Shell, SOCAR. Про це інформує прес-центр АМКУ.

Згідно з текстом, 19-21 березня 2016 року ці АЗС на 1 грн/л підняли ціни, встановивши, зокрема, ціну на бензин А-95 на рівні 21,99 грн/л.

«Це ще один факт непоодинокої практики вказаних учасників ринку щодо встановлення та підтримання на однаковому рівні роздрібних цін на пальне. Роздрібні ціни на світлі нафтопродукти вказаних операторів ринку є найвищими в Україні, перевищують рівень індикативних цін, розрахованих Міністерством енергетики та вугільної промисловості України, і не корелюються зі змінами об’єктивних факторів, що впливають на вартість пального. При цьому встановлення і підтримання однакових цін на світлі нафтопродукти може призводити до обмеження конкуренції на ринках  роздрібної реалізації світлих нафтопродуктів», – йдеться у повідомленні.

Раніше в АМКУ повідомляли, що за виявленими фактами антиконкурентних узгоджених дій на ринках роздрібної реалізації світлих нафтопродуктів 22 січня 2016 року Комітетом розпочато розгляд справи за ознаками вчинення ТОВ «ВОГ Рітейл», ПП «Окконафтопродукт», ТОВ «Альянс Холдинг», ТОВ «СОКАР ПЕТРОЛЕУМ» і ТОВ «Паралель – М ЛТД» порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

Наразі Комітет  проводить збір та аналіз доказів у справі, здійснює аналіз інформації та документів, отриманих на вимоги Комітету. За результатами розгляду справи Комітетом буде прийняте відповідне рішення.

Антимонопольний комітет нагадує, що за вчинення порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, а також у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем Законом України «Про захист економічної конкуренції» передбачено накладення штрафу у розмірі до десяти відсотків доходу (виручки) суб’єкта господарювання за рік, що передував року накладення штрафу.

Як повідомлялося, в Україні нафтотрейдерів оштрафували через погану якість палива.

Раніше Держпродспоживслужба повідомляла, що на АЗС по всій Україні знайшли бензин та дизельне пальне, яке не відповідає нормам ДСТУ. 

Нагадаємо, в середині січня міністр енергетики Володимир Демчишин домовився із нафтотрейдерами, що ціни на світлі нафтопродукти мають відреагувати на різке падіння нафти протягом наступних двох тижнів, в основному у залежності від курсу гривні до долара. Окрім того, АМКУ зацікавився особливостями ціноутворення на ринку бензину.