НОВИНИ

Невідомими залишаються особи понад 100 бійців АТО, тіла яких доставили до Дніпропетровська

При цьому інформацію про понад 1000 бійців установили завдяки родичам, ДНК- та генетично-молекулярним експертизам.

Наразі понад 100 тіл невпізнаних бійців АТО залишаються на збереженні у Дніпропетровську. Про це повідомила начальник управління взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи Дніпропетровської ОДА Ірина Федорчук

Федорчук звернулася до родичів зниклих безвісти військових із закликом пройти ДНК-експертизу.

«В Україні створено єдину базу ДНК загиблих в зоні АТО. На Дніпропетровщині налагоджено дієву взаємодію між слідчими підрозділами та експертними установами. Для того, щоб пройти експертизу, родичі загиблого повинні здати спеціальні аналізи. Закликаємо сім'ї зниклих безвісти військовослужбовців не нехтувати можливістю провести дослідження, експертиза дозволить ідентифікувати бійця або переконатися, що його немає серед загиблих», - розповіла Федорчук.

Вона повідомила, що за час проведення АТО до Дніпропетровської області для проведення судово-медичного дослідження доставили тіла 1200 бійців. Родичі упізнали 674 загиблих воїнів. ДНК-експертиза допомогла ідентифікувати ще 271 полеглого героя України, імена ще 130 встановлені за допомогою молекулярно-генетичної експертизи.

Федорчук розповіла, що бійців, чиї імена не вдається встановити відразу, ховають на Краснопільському кладовищі Дніпропетровська. Після упізнання сім'ї бійців перепоховали їх у рідних містах і селах по всій Україні. Деякі сім'ї військових вирішили залишити тіла героїв на Краснопільському кладовищі. Ідентифікація тіл невпізнаних загиблих наразі триває.

Як повідомлялося, у Кривому Розі відкрили пам'ятник українським бійцям, які загинули на Донбасі.

Нагадаємо, у січні Петро Порошенко озвучив втрати української армії за час війни на Донбасі.