НОВИНИ

В Amnesty International прокоментували ситуацію з ЛГБТ-фестивалем у Львові

Кажуть, що варто проаналізувати заяви міської влади, які лунали перед фестивалем, і встановити, чи не були вони такими, що заохочують насильство.

Заяви влади щодо ЛГБТ заохочують праворадикалів до насильницьких дій. Про це заявила директорка представництва міжнародної правозахисної організації Amnesty International в Україні Тетяна Мазур.

За її словами, заборона на проведення публічних заходів ЛГБТ-спільноти та напад на її представників у Львові "обурює і дуже сильно розчаровує". На думку Мазур, напад невідомих молодиків у масках на учасників "Фестивалю рівності" у Львові 19 березня був принаймні частково спричинений заявами міської влади.

"З боку адміністрації міста говорили про недоцільність проведення фестивалю, були також дуже негативні коментарі від представників церкви. І як наслідок таких заяв ми побачили прояви насильства з боку певних праворадикальних груп", - вважає Мазур.

На думку правозахисниці, важливо проаналізувати заяви міської влади, які лунали перед фестивалем, і встановити, чи не були вони такими, що заохочують насильство.

Вона позитивно відзначила допомогу поліції у захисті учасників фестивалю, однак додала, що ефективність дій правоохоронців також варто перевірити.

"Потрібно ще розбиратися, чи були адекватними дії поліції, чи ні", - сказала Мазур.

За її словами, випадки насильства на ґрунті гомофобії є типовими для України і для прикладу навела минулорічну ситуацію в Одесі.

"Коли немає адекватного розслідування і покарання, засудження таких дій з боку представників влади, навпаки, є заяви, в яких є негатив щодо ЛГБТ, вони заохочують праворадикалів діяти так, як вони діють", - сказала правозахисниця.

Нагадаємо, що "Фестиваль рівності", організований українською ЛГБТ-спільнотою, мав відбутися у львівському готелі "Дністер" після судової заборони вуличних акцій. Однак анонім повідомив про замінування готелю, а коли учасників фестивалю та персонал готелю евакуювали, невідомі в масках закидали їх камінням, петардами і зеленкою.