НОВИНИ

У МЗС відреагували на напад на українського консула в Грозному

Україна вимагає від російської влади негайно розслідувати інцидент.

МЗС України висловило офіційний протест проти нападу на українського консула в Грозному. Про це йдеться у повідомленні зовнішньополітичного відомства.

"Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв'язку з фактом нападу невідомих осіб на консула Генконсульства України в Ростові-на-Дону, який перебував у службовому відрядженні в місті Грозний (РФ) для участі у судовому процесі у справі незаконно утримуваних на території РФ громадян України Миколи Карпюка та Станіслава Клиха", - йдеться у заяві МЗС.

У відомстві напад назвали "кричущим порушенням всіх міжнародно-правових актів", що "свідчить про неготовність російської сторони гарантувати безпеку перебування на її території іноземних дипломатів".

"Створювані російською владою перешкоди родичам, захисникам і свідкам, насильство та залякування усіх, хто вголос говорить про політичні переслідування українців в Росії, розцінюємо як намагання Кремля не допустити об'єктивного висвітлення судового фарсу у справі Миколи Карпюка, Станіслава Клиха та інших українців, які стали політичними в'язнями", - наголосили в МЗС України, закликавши владу РФ розслідувати інцидент.

Нагадаємо, раніше голова МЗС Павло Клімкін повідомив, що у Грозному при нападі на головуросійського «Комітету з протидії тортурам» вдарили українського консула.