НОВИНИ

У Львові створили дослідний зразок нового багатоцільового тягача для української армії

Анонсовано, що машина поєднає у собі функції одразу кількох видів техніки.

На Львівському бронетанковому заводі (ЛБТЗ) створили перший зразок нового багатоцільового тягача БТС-5Б. Про це повідомили у прес-службі концерну «Укроборонпром», якому належить ЛБТЗ.

«Інженери «Укроборонпрому» продовжують розробляти військову техніку, необхідну українським військовим безпосередньо в зоні проведення АТО. Відтак завершено виробництво дослідного зразка тягача, який поєднує в собі важливі функції одразу декількох машин», – заявив заступник генерального директора концерну Юрій Пащенко.

Повідомляється, що універсальний багатоцільовий тягач призначений для механічної розвідки на полі бою, евакуації аварійних танків із зони дії противника, витягування танків, що застрягли чи затонули. Він здатен піднімати вантажі, рити землю, зварювати і проводити технічне забезпечення танкових підрозділів у польових умовах.

БТС-5Б. Фото ЛБТЗ

У концерні повідомили, що БТС-5Б оснащено 4-тактним двигуном, максимальна швидкість якого складає понад 60 км/год, запас ходу по паливу – 700 км. На машину встановили кулемет калібру 12,7 мм, ручний протитанковий гранатомет і автомати  АКС-74.

Як повідомлялося, ЛБТЗ також постачає для потреб Збройних сил нові бронемашини «Дозор-Б».