Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
16 березня, 2016 16:24   ▪   Версія для друку

Близько мільйона громадян виїхали з України через війну на Донбасі – національна доповідь

Також вчені констатують, що підвищилася смертність населення, люди своєчасно не отримують медичну допомогу, переживають стреси, знизилася народжуваність.

Близько мільйона українців виїхали за межі країни через події на Донбасі. Країна зазнала значних демографічних, соціальних, інфраструктурних втрат. Про це йдеться у доповіді "Політика інтеграції українського суспільства в контексті викликів та загроз подій на Донбасі", яку підготували фахівці семи наукових інститутів України.

"Ми втратили людей через те, що значна частина їх виїхала за межі України. І сьогодні, якщо відверто говорити, то ми навіть точно не знаємо, скільки саме людей виїхало. Ми думаємо, що виїхало за межі України через події на Донбасі приблизно мільйон осіб, але скільки саме виїхало, встановити точно, з відомих причин, ми не можемо", - підкреслила директорка Інституту демографії і соціальних досліджень імені Птухи НАН України Елла Лібанова, яка презентувала доповідь.

Читайте також: ОБСЄ: біженці, які виїхали з Донбасу до РФ, повертаються в Україну

Також вчені констатують, що підвищилася смертність населення, люди своєчасно не отримують медичну допомогу, переживають стреси, знизилася народжуваність.

"Безумовно, відбулося зниження рівня і якості життя, причому це сталося як безпосередньо через військові дії, так і тому, що доводиться щодня витрачати величезні кошти на ці військові дії", - підкреслила Лібанова.

За її словами, втрати обумовлені також тим, що промислово розвинений регіон фактично перестав працювати.

Читайте також: Українські біженці опинилися під загрозою депортації з Німеччини


Матеріали за темою:

 
Реклама
Український друкований часопис «Тиждень»
уже в продажу
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено