НОВИНИ

Суд ухвалив узяти під варту росіянку, яку підозрюють у підготовці терактів

Прокурор також посилався на записану телефонну розмову між Лєоновою та Мужчилем яка, на його переконання, доводить її намір здійснювати «певні дії направлені проти влади України».

Шевченківський районний суд міста Києва задовольнив повторне клопотання про взяття під варту росіянки Анастасії Лєонової, яку підозрюють у підготовці теракту в Києві, Харкові та інших містах України. Її затримано до 9 квітня. Відповідне рішення про затримання Леонової до 9 квітня оголосив слідчий суддя.

Як заявив прокурор Віктор Кравчина, трьох місяців, які підозрювана вже провела у СІЗО було недостатньо для закінчення досудового розслідування, оскільки необхідно обробити великий обсяг матеріалів, зокрема зі справ інших затриманих у цій справі.

Прокурор також посилався на записану телефонну розмову між Лєоновою та Мужчилем (Олег Мужчиль – ватажок диверсійної групи, яку СБУ знешкодила в грудні 2015 року, служив у ДУК ПС – ред.) яка, на його переконання, доводить її намір здійснювати «певні дії направлені проти влади України».

Нагадаємо, росіянка Анастасія Лєонова в ніч на 6 березня вийшла із Лук’янівського СІЗО у Києві, оскільки збіг термін запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Як відомо, 10 грудня співробітники СБУ затримали Лєонову. Їй інкримінують кримінальне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 258 «Втягнення у вчинення терористичного акту». Слідство підозрює її у спробах здійснити терористичні акти у Харкові та Києві.

Адвокат Лєонової неодноразово заявляв про факти порушень щодо його підзахисної під час затримання. Зокрема, що під час конвоювання на голову росіянцінадягали мішок, а під час допитів слідчі відмовлялися знімати з неї наручники. Разом з тим, Тандіт заперечив інформацію про тортури над затриманою росіянкою Лєоновою.