НОВИНИ

Фіскальна служба назвала конфіденційною інформацію про сплату податків підприємствами Ахметова

У Насірова послалися на низку положень законодавчих актів, які мають підтвердити начебто конфіденційність таких даних.

Державна фіскальна служба України заявляє, що питання сплати податків групою "Метінвест" є «конфіденційною інформацією», яка не може бути розголошена без згоди самого платника податків. Про це йдеться у відповіді на запит із проханням підтвердити інформацію, розміщену на сайті групи "Метінвест" про те, що зазначена група підприємств посіла перше місце за обсягом податкових відрахувань серед промислових підприємств у ТОП-100 платників податків України.

Відповідаючи на запит про сплату податків підприємствами Метінвесту, які знаходяться на окупованій території, Державна фіскальна служба послалася на статтю 32 Конституції України, якою встановлено, що не допускається збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди. Також ДФС послалася на низку інших положень законодавчих актів, які мають підтвердити начебто конфіденційність такої інформації.

Читайте також: У Львові суд оштрафував на 8 млн грн компанію Ахметова через забруднення річки

Зокрема, на частину першу статті 13 Закону України від 13 січня 2011 року №2939-VI «Про доступ до публічної інформації», відповідно до якої розпорядники інформації «які володіють конфіденційною інформацією, можуть поширювати її лише за згодою осіб, які обмежили доступ до інформації, а за відсутності такої згоди - лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини».

Також ДФС посилається на низку положень Податкового кодексу України, доводячи, що посадові особи контролюючих органів зобов'язані не допускати розголошення інформації з обмеженим доступом, що отримана, використовується, зберігається під час реалізації функцій, покладених на контролюючі органи.

Читайте також: У Ахметова заявили про скорочення на 20% робочого дня на підприємствах