НОВИНИ

Бойовики припинять обстріли, щоб спостерігачі ОБСЄ оглянули Донецьку фільтрувальну станцію – СЦКК

Згідно з домовленістю, режим тиші почне діяти завтра вранці.

Терористи досі затягували процес режиму припинення вогню довкола Донецької фільтрувальної станції, однак наразі було досягнуто домовленості про виїзд спостерігачів ОБСЄ на об’єкт для оцінки можливостей відновлення роботи станції. Про це повідомили в Спільному центрі з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування на Донбасі.

«Ситуація на Донбасі у районі Авдіївка – Ясинувата залишається складною. Обстріли та збройні провокації з боку бойовиків НЗФ ОРДО позицій сил АТО у цьому районі становлять загрозу знищення Донецької фільтрувальної станції, що може спричинити екологічну та гуманітарну катастрофу у регіоні, де продовжує проживати близько 480 тисяч цивільних осіб», - йдеться у повідомленні.

Також повідомляється, що 13 березня українська сторона СЦКК виступила з ініціативою щодо можливих шляхів деескалації ситуації у цьому регіоні.

«При цьому було запропоновано припинити вогонь у цьому районі та, з метою стабілізації ситуації й оцінки можливості відновлення роботи ДФС, направити до Авдіївки та Ясинуватої «дзеркальні патрулі» СММ ОБСЄ у супроводі представників української і російської сторін СЦКК. Необхідно відзначити, що одразу ж українська сторона надала письмові гарантії щодо готовності забезпечити повне припинення вогню з боку ЗС України в цьому районі», - розповіли в СЦКК.

«На жаль, керівництво російської сторони СЦКК виявилося нездатним використати свій традиційний вплив на бойовиків НЗФ для вчасного надання ними гарантій безпеки патрулів ОБСЄ. Під вечір 13 березня вдалося досягнути домовленості щодо спільного введення з 8 годин ранку 14 березня режиму повного припинення вогню у напрямку Ясинувата-Авдіївка. У той же час доводиться констатувати, що усна згода бойовиків НЗФ щодо введення повного режиму припинення вогню у цьому районі виявилися пустою обіцянкою – після 11-ї години ранку 14 березня на промзоні поблизу Авдіївки знову пролунали вибухи мін, які прилетіли з території ОРДО», - наголошується у заяві.

Згідно з повідомленням, після 20.30 необхідні гарантії безпечної роботи ОБСЄ були отримані, тож «зранку 15 березня можна очікувати виїзд спостерігачів ОБСЄ для оцінки можливостей відновлення роботи ДФС».

«За оцінкою української сторони СЦКК, таке затягування процесу з наданням дозволу на безпечну роботу представників ОБСЄ свідчить про бажання бойовиків мати час для приховування наявного в районі населеного пункту Ясинувата озброєння, яке за Мінськими домовленостями мало бути відведеним, і з якого здійснюються обстріли у цьому районі», - підсумували в СЦКК.

Як повідомлялося, раніше про загрозу зупинки фільтрувальної станції у Донецьку попередили у МЗС України. 13 березня стало відомо, що дії окупаційних сил на Донбасі призвели до зупинки роботи Донецької фільтрувальної станції.