НОВИНИ

ПАРЄ розкритикувала закон про "партійну диктатуру"

На прохання доповідачів, моніторинговий комітет ПАРЄ надіслав цей документ до Венеціанської комісії.

Виключення кандидатів у народні депутати з виборчих списків партії після виборів суперечить європейським стандартам. Такого висновку дійшли доповідачі моніторингового комітету Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) з питань України Аксель Фішер (Німеччина) та Хорді Шукла (Іспанія). Про це йдеться у повідомленні прес-служби ПАРЄ.

Свій висновок доповідачі зробили, розглянувши зміни до закону України "Про вибори народних депутатів України" щодо виключення кандидатів у народні депутати України з виборчого списку у багатомандатному окрузі.

На прохання доповідачів, моніторинговий комітет ПАРЄ надіслав цей документ до Венеціанської комісії - групи незалежних юридичних експертів Ради Європи - з проханням надати свій висновок з цього приводу. "Ми сподіваємося, що рекомендації та коментарі Венеціанської комісії будуть повністю враховані Верховної Радою", - говорять доповідачі ПАРЄ.

Нагадаємо, зміни до закону про вибори до парламенту набрали чинності наприкінці лютого. Вони передбачають, що партія може виключити зі свого списку будь-якого кандидата в депутати, який за підсумками виборів вважається необраним, в будь-який час після дня виборів до прийняття рішення ЦВК про визнання його обраним. Українські журналісти та експерти назвали цей документ "законом про партійну диктатуру".