НОВИНИ

МЗС України зробило заяву щодо загострення ситуації в районі Авдіївки

Дипломати застерігають, що в разі руйнування Донецької фільтрувальної станції у регіоні може спалахнути епідемія дизентерії та гепатиту.

МЗС України оприлюднило заяву щодо загострення безпекової ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей України.

«В Україні глибоко занепокоєні триваючим загостренням безпекової ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей, спричиненим збільшенням кількості збройних провокацій проти підрозділів Збройних Сил України з боку бойовиків незаконних збройних формувань за підтримки Російської Федерації. Починаючи з 5 березня ц.р., Росія і підтримувані нею бойовики значно активізували обстріли в районі Авдіївки. Основне завдання – розширення підконтрольної території та просування вглиб т.зв. «сірої зони», - йдеться у повідомленні.

«З цією метою російським командуванням т.зв. «1 Армійського корпусу» сформовано угруповання сил та засобів у складі тактичної групи загальною чисельністю до 800 бойовиків, посилену важким озброєнням, у т.ч. танками до 10 од., бойовими броньованими машинами до 30 од., артилерійськими гарматами (калібру 122-мм і 152-мм типу «Мста-С», «Гіацинт-С», «Гвоздика», «Нона-С») до 13 од., мінометами калібру 120 та 82 мм до 20 од., а також 122-мм РСЗВ «Град» - до 4 одиниць. Наявні дані підтверджують, що Російська Федерація та бойовики цинічно порушують досягнуті у Мінську упродовж 2015 року домовленості щодо відведення важких озброєнь калібром 100 мм і вище, а також танків, артилерійських гармат калібром до 100 мм та мінометів калібром до 120 мм (включно)», - наголосили у відомстві.

Дивіться також: Терористи накрили щільним вогнем сили АТО на трьох напрямках – карта

Також у МЗС заявили, що середньодобова інтенсивність обстрілів у Авдіївці і прилеглих до неї районах залишається на високому рівні та становить близько 30 обстрілів. При цьому, бойовики активно застосовують танки, артилерію та міномети.

«Обстріли позицій ЗС України та збройні провокації у районі Авдіївки призводять не лише до втрат серед українських військовослужбовців і цивільного населення, а й знищення критичних об’єктів промисловості і життєзабезпечення, що може спричинити гуманітарну катастрофу в регіоні. Росія повинна усвідомлювати, що у разі руйнування Донецької фільтрувальної станції, відновлення якої її представники погодили у рамках Робочої підгрупи з соціально-економічних питань Тристоронньої контактної групи, у регіоні може спалахнути епідемія дизентерії та гепатиту», - йдеться у повідомленні МЗС.

Також повідомляється, що бойовики блокують роботу спостерігачів ОБСЄ.

«Очевидно, що неупереджений та об’єктивний моніторинг і верифікація Місією режиму припинення вогню, інших аспектів Мінських домовленостей та подальше інформування міжнародної спільноти про реальний стан справ з їхньою імплементацією абсолютно невигідні Москві. Саме цим пояснюється також відсутність до цього часу повного та безперешкодного доступу СММ ОБСЄ до усіх тимчасово непідконтрольних Україні ділянок українсько-російського державного кордону в Донецькій і частково Луганській областях», - зазначили у відомстві.

Читайте також: Розвідка повідомила про істотні втрати бойовиків під Авдіївкою

Нагадаємо, раніше в штабі АТО повідомили, що минулої доби російські бойовики під Авдіївкою крім мінометів та гранатометів для обстрілу позицій використали двічі танк та гармати калібром 122 мм.