НОВИНИ

Президент наклав вето на скандальний "безвізовий закон"

Верховна Рада розгляне законопроект про електронне декларування повторно.

Президент Петро Порошенко ветував закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей подання службовими особами декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру у 2016 році». Про це повідомив особисто голова держави під час зустрічі з представниками громадських організацій щодо обговорення запровадження системи електронного декларування, повідомили у прес-службі Порошенка.

«Я прийняв рішення, що заветую закон, який сьогодні надійшов з парламенту і подаю законопроект від імені президента, який визначаю як невідкладний і прошу парламент розглянути його у вівторок», - заявив президент.

За його словами, пропозиції АП щодо змін до закону, підтримали посадовці Євросоюзу.

«Відповідний лист з висновками за підписами двох єврокомісарів - комісара з питань європейської політики сусідства та перемовин із розширення Йоганнеса Хана та комісара з питань міграції, внутрішніх справ і громадянства Дімітріса Аврамопулоса глава держави отримав сьогодні ввечері», - зазначено у повідомленні.

Він зазначив, що новий законопроект містить норму про обов'язкове подання електронних декларацій у 2016 році всіма високопосадовцями. Також запропоновано вже у 2016 році запровадити кримінальну відповідальність «за значні порушення у декларуванні».

«Президент окремо звернувся до народних депутатів підтримати новий законопроект на засіданні Верховної Ради вже у вівторок, 15 березня», - йдеться у тексті.

Як повідомлялося, Рада ухвалила закон про електронне декларування в цілому з поправками нардепа Вадима Денисенка просто з голосу без наявного тексту рішення. Згодом виявилося, що законопроект містить норми про відтермінування електронного декларування на рік та скорочує обсяг майна, яке необхідно декларувати.

Після цього посол ЄС висловив розчарування ухваленим законом, а пізніше  Єврокомісія ухвалила рішення про окремий розгляд питань безвізового режиму для Грузії та України, що означає відтермінування розгляду для Києва.