НОВИНИ

Порошенко зробив заяву щодо обміну Надії Савченко

Президент запевнив, що впродовж двох років жодної пропозиції з обміну Савченко Україна не отримувала.

Президент України Петро Порошенко готовий обміняти українську льотчицю Надію Савченко, якщо отримає відповідну пропозицію. Про це він заявив на спільній прес-конференції з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом в Анкарі.

"Якщо питання стоїть так, чи готовий я прийняти рішення про обмін на когось, я сьогодні вперше зазначу: так, я, як президент України, готовий скористатися своїм конституційним правом і обміняти Надію, зробити все можливе, щоб її якнайшвидше повернути додому", заявив Порошенко.

Він також назвав фарсом суд над Савченко, що відбувається в Росії, підкресливши, що вона була викрадена, і не має ніякого відношення до того, в чому її звинувачують.

Крім того, Порошенко запевнив, що впродовж двох років жодної пропозиції щодо обміну Савченко Україна не отримувала.

Президент України також наголосив на посиленні санкцій проти РФ.

«Якщо для цього (звільнення Росією Савченко – ред.) потрібно посилити санкції проти Росії я впевнений, що це необхідно робити", заявив Порошенко. Він закликав лідерів держав світу посилити тиск на Росію для того, щоб Савченко опинилася на волі.

Як повідомлялося, суд призначив дату оголошення вироку у справі Савченко на 21 та 22 березня.

Тим часом, Савченко оголосила з п'ятниці, 4 березня, сухе голодування до її повернення в Україну.

2 березня стало відомо, що держобвинувачення Росії вимагає для Савченко 23 роки позбавлення волі в колонії загального режиму.