НОВИНИ

Сейм Польщі прийняв резолюцію із закликом звільнити Савченко

Польські законодавці тримали плакати із зображенням Савченко і написом “Солідарні з Надією Савченко”.

Нижня палата польського парламенту в середу ухвалила резолюцію у справі звільнення в Росії української льотчиці Надії Савченко. Відповідне рішення ухвалено одноголосно усіма фракціями Сейму.

“Сейм Речі Посполитої разом із міжнародною спільнотою рішуче вимагає негайного звільнення Росією ув’язненої  громадянки України Надії Савченко”,- йдеться у прийнятій резолюції.

“Війна на сході України вже забрала життя кількох тисяч людей. Чергова жертва цієї війни не сприятиме відновленню миру”,- йдеться в документі.

У резолюції також наголошується, що Сейм вимагає “безумовного і негайного звільнення усіх громадян України, які були нелегально затримані на території України і вивезені до Росії.

“Вони чинили опір анексії Криму і збройній агресії Російської Федерації і їх було за це затримано на підставі незаконних звинувачень і ув’язнено”,- йдеться в документі.

Проект резолюції перед її прийняттям з трибуни Сейму зачитала заступник голови комісії Сейму у закордонних справах Малгожата Госєвська. Під час цього усі польські законодавці встали, а декотрі з них тримали плакати із зображенням Савченко і написом “Солідарні з Надією Савченко”.

Нагадаємо, в середу у кількох містах Польщі - у Варшаві під російським посольством, а також у Кракові та Гданську під консульствами РФ, відбудуться акції на підтримку Надії Савченко.

Як відомо, по всій Україні відбуваються акції на підтримку Савченко. Це сталося після того, як льотчиця офіційно оголосила з п'ятниці, 4 березня, сухе голодування до її повернення в Україну.

Савченко в Росії обвинувачують у вбивстві двох російських журналістів, а також у незаконному перетині російського кордону.

2 березня стало відомо, що держобвинувачення Росії вимагає для Савченко 23 роки позбавлення волі в колонії загального режиму.

Також нагадаємо, що суд призначив дату оголошення вироку у справі Савченко на 21 та 22 березня.