Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
4 березня, 2016 12:55   ▪   Версія для друку

Британський професор: Україна має зосередитися на енергоефективності

Такий варіант для країни найприйнятніший з огляду на брак коштів.

Україна має зосередитися на енергоефективності, адже це набагато дешевше, ніж розвивати альтернативні джерела енергії. Таку думку в інтерв’ю «Тижню» висловив професор Алан Райлі, британський юрист та експерт з енергетичних питань та ринкової конкуренції.

«Є багато цікавих варіантів того, що Україна могла б зробити (щодо розвитку альтернативних джерел енергії ред.). Головне — не робити помилки, які зробили в Європі. У ЄС з великим ентузіазмом ставляться до відновлюваних джерел енергії, і тому ми створили систему ціноутворення, у якій забагато державних субсидій. З огляду на той факт, що Україна не має багато грошей прямо зараз, це, мабуть, не варіант. Ви повинні натомість зосередитися на енергоефективності. Це набагато дешевше, ніж розвивати альтернативні джерела енергії», — сказав він.

Він також зазначив, що Україна могла б допомогти ЄС розвивати енергетичну безпеку. Наприклад, можна було б організувати транспортування газу з Європи в українську мережу, а потім створити зворотний потік його в газопровідну мережу Балкан. Інший вимір — приміщення для зберігання енергоносіїв. Складські приміщення в Західній Україні мають обсяг близько 32 млрд кубометрів, і вони можуть бути модернізовані, аби вміщувати до 50 млрд кубометрів. Це б значно поліпшило шанси України стати центром торгівлі енергоносіями, особливо якщо лібералізувати енергетичний ринок і не використовувати російський газ. 


Матеріали за темою:

 
Реклама
Український друкований часопис «Тиждень»
уже в продажу
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено