НОВИНИ

У Мінфіні запланували повернення незаконно виплаченої соцдопомоги

Осіб, які отримали субсидію та інші виплати незаконно, змусять повернути їх, а організаторів схем хочуть притягти до кримінальної відповідальності.

Власників незаконно отриманих соціальних виплат зобов’яжуть повернути кошти. Про це повідомив начальник Управлiння верифiкації та монiторингу виплат Мінфіну Андрій Рязанцев.

«Що стосується відповідальності, то у випадку наявності фактів, які свідчать про те, що допомога була отримана безпідставно, згідно чинного законодавства передбачено її повернення», – сказав він та водночас додав, що не повертатиметься допомога на дітей, яку тільки призупинять.

Кримінальна відповідальність передбачена у випадку, якщо особи організовують схеми з отримання виплат в обхід законодавства.

«Безумовно, якщо людина на неіснуючих людей випише 50 допомог соціальних, то напевно вона буде згідно чинного законодавства нести якусь кримінальну відповідальність. На сьогодні прямо передбачена норма закону є лише по допомогах чорнобильцям за видане безпідставне посвідчення», – додав Рязанцев.

Як повідомлялося, Мінфін анонсував ревізію соцвиплат.