НОВИНИ

З Сирії надійшла суперечлива інформація про дотримання перемир'я

Сторони протистояння звинуватили одна одну в порушенні тиші, водночас спостерігачі не підтвердили цього.

Росія заявила про щонайменше дев'ять випадків порушення перемир'я у Сирії за останню добу, а окрім того звинуватила у порушенні Туреччину. Про це повідомили у BBC.

Водночас опозиційні групи заявили про 15 випадків обстрілів з боку урядових сил, які підтримує Росія.

Тимчасове припинення бойових дій, погоджене Росією та США, набуло чинності опівночі 27 лютого.

Раніше сирійський Центр моніторингу за дотриманням прав людини повідомив про авіаудари по кількох містах на заході сирійської провінції Алеппо. При цьому досі незрозуміло, по яких цілях завдали удари, а також хто саме їх здійснив.

Як передає Reutres, сирійські повстанці підтвердили факт ударів, заявивши, що їх здійснили російські літаки. Водночас у сирійському Центрі моніторингу зазначили, що не знають, якій зі сторін належали літаки.

Як повідомляє із сирійсько-турецького кордону кореспондент ВВС Марк Ловен, дехто зі спостерігачів заявляє, що ціллю ударів були позиції угруповання «Фронт ан-Нусра», близького до «Аль-Каїди», проте бойовики цього угруповання раніше залишили цей район. За словами кореспондента, якщо ця інформація підтвердиться, авіаудари можуть не класифіковувати як порушення перемир'я, оскільки «Фронт ан-Нусра», як і «Ісламська держава», не залучені до перемир'я.

Водночас, як зазначає Марк Ловен, у селах Алеппо також розміщуються групи бійців підтримуваної заходом опозиції.

Тим часом Росія також заявила, що зафіксувала напад з боку території Туреччини на сирійське прикордонне місто Етт-Телль, і попросила США розслідувати інцидент.

Американські військові раніше заявили у коментарі ВВС, що продовжили завдавати ударів по цілях "Ісламської держави" у Сирії, зокрема, завдавши близько десяти ударів по ймовірних позиціях бойовиків неподалік Етт-Телля.

Нагадаємо, Рада Безпеки Організації Об'єднаних Націй в п'ятницю, 26 лютого, одноголосно прийняла резолюцію з вимогою, щоб всі учасники війни в Сирії дотримувалися перемир'я. Режим припинення вогню в Сирії почався опівночі 27 лютого.