НОВИНИ

Порошенко визначив трьох членів комісії з проведення конкурсу на посаду директора Держбюро розслідувань

Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Президент Петро Порошенко підписав Указ "Про визначення осіб до складу комісії з проведення конкурсу на зайняття посади Директора Державного бюро розслідувань". Про це повідомили в прес-службі глави держави.

Як зазначається у документі, визначення президентом здійснюється відповідно до частини третьої статті 11 Закону України "Про Державне бюро розслідувань".

До складу Комісії від Президента увійшли: завідувач кафедри цивільного права юридичного факультету Київського національного університету ім.Тараса Шевченка, академік Національної академії правових наук України, доктор юридичних наук, професор Роман Майданик, професор кафедри теорії права та держави юридичного факультету Київського національного університету ім.Тараса Шевченка Віктор Самохвалов та партнер юридичної фірми "Саєнко Харенко" Тетяна Сліпачук.

Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Читайте також: Мін'юст уніс три кандидатури до конкурсної комісії Держбюро розслідувань

Нагадаємо, згідно з законом про Державне бюро розслідувань, з 1 березня Генеральна прокуратура припинить розслідування справ Майдану і справ високопоставлених чиновників. У ГПУ закликали Раду внести зміни в цей закон для уникнення такої ситуації, проте парламент завершив роботу, не розглянувши змін (відповідний законопроект №4099 був у порядку денному Ради 19 лютого), наступне засідання заплановане на 15 березня. Відтак розслідування справ про злочини під час Революції Гідності в 2013-2014 роках на Майдані в Києва припиняється з 1 березня. 

Державне бюро розслідувань — центральний орган виконавчої влади, що здійснює правоохоронну діяльність з метою запобігання, виявлення, припинення, розкриття та розслідування злочинів, віднесених до його компетенції. Закон України "Про Державне бюро розслідувань" був прийнятий Верховною Радою 12 листопада 2015 року та підписаний президентом 14 січня 2016 року.