НОВИНИ

У МЗС прокоментували резолюцію Радбезу ООН щодо перемир'я в Сирії

Українська делегація підтримала проект резолюції попри неврахування її пропозицій у тексті.

Делегація України підтримала схвалення 26 лютого резолюції Ради Безпеки ООН щодо режиму припинення вогню в Сирії. Про це повідомила прес-служба МЗС.

У відомстві висловили надію, що цей крок сприятиме деескалації сирійського конфлікту.

“Водночас, делегація України після ухвалення резолюції зробила заяву, в якій наголосила, що саме підтримка Російською Федерацією режиму Асада значною мірою призвела до нинішньої катастрофи в Сирії та драматичного розвитку ситуаціїї протягом останніх місяців”, – йдеться в коментарі.

Як наголосили в МЗС, у Сирії Москва застосовує ту саму тактику, що й на Донбасі.

“Дії Російської Федерації навколо Алеппо у лютому 2016 року є практично ідентичними тактиці, що була застосована Росією у лютому 2015 року в Дебальцевому: Кремль підписує домовленості про припинення вогню та одразу ж їх зухвало порушує”, – зазначили в зовнішньополітичному відомстві.

“На жаль, пропозиції України щодо збалансування тексту проекту резолюції не були належним чином враховані. Підтверджуючи свою стурбованість розвитком подій у Сирії та виходячи з необхідності негайного вирішення ситуації в цій країні, українська делегація, тим не менш, прийняла рішення підтримати проект згаданої резолюції”, ˜– підкреслили в МЗС.

Нагадаємо, Рада Безпеки Організації Об'єднаних Націй в п'ятницю, 26 лютого, одноголосно прийняла резолюцію з вимогою, щоб всі учасники війни в Сирії дотримувалися перемир'я. Режим припинення вогню в Сирії почався опівночі 27 лютого.