Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
27 лютого, 2016 11:07   ▪   Версія для друку

В Україні набув чинності закон про "партійну диктатуру"

Раніше КВУ закликав визнати закон неконституційним.

У суботу, 27 лютого, набрав чинності закон, згідно з яким дозволяється виключення кандидатів в депутати парламенту з виборчого списку партії після виборів. Документ був опублікований в офіційній газеті Верховної Ради "Голос України" 26 лютого.

Закон "Про вибори народних депутатів України" доповнено положенням: "Партія, яка висувала кандидатів у депутати, включених до її виборчого списку, яка взяла участь в розподілі депутатських мандатів, може прийняти рішення про виключення кандидата у депутати, який за підсумками результатів виборів .. . вважається необраним, зі свого виборчого списку у будь-який час після дня виборів до прийняття рішення ЦВК про визнання його обраним".

Таке рішення може прийматися відповідно до статуту партії, її з'їздом (зборами, конференцією), але тільки після прийняття присяги обраними від партії на чергових або позачергових виборах депутатами.

Підписане головуючим на з'їзді (зборах, конференції) рішення протягом 5 днів передається до ЦВК, яка у 5-денний термін після отримання має прийняти рішення про виключення відповідного кандидата зі списку партії.

Дія закону також розповсюджується на виборчі списки партій-суб'єктів виборчого процесу на позачергових парламентських виборах 26 жовтня 2014 року.

Нагадаємо, парламент України підтримав законопроект №3700 нардепа Олега Ляшка, який передбачає дозвіл партіям виключати кандидатів у народні депутати України з виборчого списку в багатомандатному окрузі після оголошення результатів виборів і до прийняття рішення Центральної виборчої комісії про визнання їх обраними.

Цей закон отримав широке засудження в суспільстві й отримав назву закону про "партійну диктатуру", Комітет виборців України назвав спробу узаконити зміну результатів виборів партіями узурпацією державної влади та закликав президента ветувати законопроект. Проте 25 лютого президент Петро Порошенко підписав закон.

Після цього КВУ закликав визнати неконституційним закон про «партійну диктатуру».


Матеріали за темою:

 
Реклама
Український друкований часопис «Тиждень»
уже в продажу
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено