НОВИНИ

В Україні набув чинності закон про "партійну диктатуру"

Раніше КВУ закликав визнати закон неконституційним.

У суботу, 27 лютого, набрав чинності закон, згідно з яким дозволяється виключення кандидатів в депутати парламенту з виборчого списку партії після виборів. Документ був опублікований в офіційній газеті Верховної Ради "Голос України" 26 лютого.

Закон "Про вибори народних депутатів України" доповнено положенням: "Партія, яка висувала кандидатів у депутати, включених до її виборчого списку, яка взяла участь в розподілі депутатських мандатів, може прийняти рішення про виключення кандидата у депутати, який за підсумками результатів виборів .. . вважається необраним, зі свого виборчого списку у будь-який час після дня виборів до прийняття рішення ЦВК про визнання його обраним".

Таке рішення може прийматися відповідно до статуту партії, її з'їздом (зборами, конференцією), але тільки після прийняття присяги обраними від партії на чергових або позачергових виборах депутатами.

Підписане головуючим на з'їзді (зборах, конференції) рішення протягом 5 днів передається до ЦВК, яка у 5-денний термін після отримання має прийняти рішення про виключення відповідного кандидата зі списку партії.

Дія закону також розповсюджується на виборчі списки партій-суб'єктів виборчого процесу на позачергових парламентських виборах 26 жовтня 2014 року.

Нагадаємо, парламент України підтримав законопроект №3700 нардепа Олега Ляшка, який передбачає дозвіл партіям виключати кандидатів у народні депутати України з виборчого списку в багатомандатному окрузі після оголошення результатів виборів і до прийняття рішення Центральної виборчої комісії про визнання їх обраними.

Цей закон отримав широке засудження в суспільстві й отримав назву закону про "партійну диктатуру", Комітет виборців України назвав спробу узаконити зміну результатів виборів партіями узурпацією державної влади та закликав президента ветувати законопроект. Проте 25 лютого президент Петро Порошенко підписав закон.

Після цього КВУ закликав визнати неконституційним закон про «партійну диктатуру».