НОВИНИ

Попри авіаудари РФ близько 100 опозиційних груп підтвердили намір дотримуватись «режиму тиші» у Сирії

Представники об'єднаної опозиції заявили, що Вільна сирійська армія та інші опозиційні групи підписали угоду про дотримання перемир'я.

Попри російські авіаудари 26 лютого в районі Дамаска, майже 100 повстанських угруповань домовилися поважати припинення бойових дій в Сирії та підтвердили намір дотримуватися «режиму тиші», повідомили представники головної сирійської опозиційної групи.

Представники Вищого переговорного комітету (об’єднавчий орган, який представляє  опозиційні групи) зазначили, що Вільна сирійська армія та інші збройні угруповання опозиції підписали угоду про дотримання тимчасового перемир'я по відношенню до сил Башара Асада та його союзників, що має розпочатися в ніч з 26 на 27 лютого, опівночі за місцевим часом.

Дана заява надійшла попри те, що Росія завдала тяжкого повітряного та артилерійського удару по опозиційним силам в районі Дамаска 26 лютого. У свою чергу Росія заявила, що продовжує бомбити «терористів» в деяких районах Сирії.

Режим припинення вогню стосується сил режиму Башара Асада та повстанців,  але не розповсюджується на бойовиків Ісламської держави та місцеве відгалуження Аль-Каїди -  Фронт аль-Нусра.

Нагадаємо, перша спроба проведення мирних перемовин з врегулювання конфлікту у Сирії зазнала невдачі через наростання інтенсивності російських авіаударів по опозиційним силам всупереч початку перемовин. Також і Генсек НАТО назвав дії Росії перешкодою у врегулюванні конфлікту в Сирії.

23 лютого стало відомо, що режим Асада та об'єднана опозиція погодились на припинення вогню у Сирії. Цього ж дня, російська авіація розбомбила табір своїх союзників, курдських бойовиків. Також 23 лютого представники режиму Асада оголосили про намір проведення консультацій із Росією щодо того, кого із опозиційних груп включати в угоду про припинення вогню, а кого - ні.

У свою чергу в Анкарі скептично поставилися до перспективи виконання угоди про перемир'я в Сирії. За словами турецького віце-прем'єра, призвести до провалу режиму припинення вогню може продовження російських авіаударів. 25 лютого сирійська опозиція висловила готовність до двотижневого перемир'я. 26 лютого стала відома ймовірна дата відновлення переговорів по Сирії.

І як повідомлялося, за лічені години до початку «режиму тиші» РФ завдала потужних авіаударів в районі Дамаска, на що поспішила відреагувати Туреччина.