НОВИНИ

За лічені години до початку «режиму тиші» РФ завдала потужних авіаударів в районі Дамаска

Рятувальники повідомляють про жертви серед цивільного населення.

За лічені години до початку дії режиму припинення вогню у Сирії, Росія завдала тяжких авіаударів по силам опозиції в районі на схід від Дамаска.

Представники повстанців також зазначили, що бої тривають в більшій частині західної Сирії в п'ятницю, 26 лютого.

Сирійський центр з моніторингу за дотриманням прав людини повідомив про щонайменше 10 повітряних нальотів та артилерійських обстрілів, спрямованих на місто Дума, в контрольованому повстанцями районі східного Гоута, неподалік від Дамаска.

Рятувальники в утримуваній опозицією області підтвердили жертви серед цивільного населення, але не назвали їх кількості. Сирійські військові чиновники ще не прокоментували ситуацію.

Угода про припинення бойових дій повинна вступити в силу в опівночі за місцевим часом.

Нагадаємо, перша спроба проведення мирних перемовин з врегулювання конфлікту у Сирії зазнала невдачі через наростання інтенсивності російських авіаударів по опозиційним силам всупереч початку перемовин. Також і Генсек НАТО назвав дії Росії перешкодою у врегулюванні конфлікту в Сирії.

23 лютого стало відомо, що режим Асада та об'єднана опозиція погодились на припинення вогню у Сирії. Цього ж дня, російська авіація розбомбила табір своїх союзників, курдських бойовиків. Також 23 лютого представники режиму Асада оголосили про намір проведення консультацій із Росією щодо того, кого із опозиційних груп включати в угоду про припинення вогню, а кого - ні.

У свою чергу в Анкарі скептично поставилися до перспективи виконання угоди про перемир'я в Сирії. За словами турецького віце-прем'єра, призвести до провалу режиму припинення вогню може продовження російських авіаударів. 25 лютого сирійська опозиція висловила готовність до двотижневого перемир'я.

26 лютого стала відома ймовірна дата відновлення переговорів по Сирії.