НОВИНИ

У доповіді експертів НАТО попередили про вразливість східних кордонів Альянсу – ЗМІ

Також у доповіді йдеться про недостатній прогрес програми з посилення блоку.

Низка військових експертів НАТО підготували доповідь, в якій попередили про уразливість східних рубежів в разі агресії з боку Росії. Про це повідомило виданні РБК з посиланням на Financial Times.

У доповіді, яку в п'ятницю, 26 лютого, повинна опубліковати Атлантична рада, шість військових експертів, в тому числі колишній генсек альянсу Яап де Хооп Схеффер, заступник верховного головнокомандувача силами НАТО в Європі Річард Ширреф і екс-міністр оборони Італії та голова Військового комітету НАТО Джампаоло ді Паола, попереджають про «відсутність прогресу» в зміцненні альянсу, яке в НАТО стали планувати після початку конфлікту на Україні.

Автори документа, зокрема, вказують, що багато хто з ключових членів альянсу і раніше страждали від «хронічного недофінансування» і «гострого дефіциту» в їхніх збройних силах. У доповіді наголошується, що, наприклад, з 31 вертольота Tiger, які є на озброєнні Німеччини, придатні для використання тільки 10, а з 406 броньованих машин піхоти Marder можуть застосовувати тільки 280. Інші країни-учасниці альянсу просто недостатньо просунулися в зміні своїх оборонних позицій в східному напрямку, стверджують автори доповіді.

Для Великобританії «розгортання бригади, не кажучи вже про дивізію в стані постійної готовності, буде серйозною проблемою», стверджує Річард Ширреф, який раніше очолював штаб командування сухопутних військ Великобританії.

За словами Ширрефа, для одного з навчань НАТО, які проходили в Європі в минулому році, довелося привезти баки, які використовуються в навчаннях на заході Канади, «тому що ситуація з запасними частинами та забезпеченням флоту в Великій Британії настільки погана».

Напередодні про загрози для НАТО з боку Росії розповів верховний головнокомандувач Об'єднаними збройними силами альянсу в Європі Філіп Брідлав. Виступаючи в конгресі США, Брідлав заявив, що Москва є «загрозою існуванню» США та їхнім союзникам в Європі. Європейське командування збройних сил США «стримує Росію зараз і готово битися і перемагати, якщо це знадобиться», додав він. «Росія розширює свій курс впливу ще далі, щоб спробувати відновити провідну роль на світовій арені», – заявив Брідлав, зазначивши, що участь Москви в сирійській війні «посилює проблему».

Як повідомлялося, у НАТО пояснили збільшення оборонних витрат російською агресією проти України.