НОВИНИ

Будинок, що обвалився в Києві, є пам'яткою історії – КМДА

У різний час у квартирах будинку жили видатні діячі культури і науки.

Будинок, що обвалився в центрі Києва, є пам'яткою історії. Про це йдеться на сайті "Звід пам'яток історії та культури", створеному за підтримки Київської міської державної адміністрації.

Як зазначається, будинок "спочатку — триповерховий, в плані Г-подібний обсяг, планувальна пляма якого відповідає західній (від поперечної осі) половині сучасного плану".

"Будинок — виразний зразок дохідної житлової споруди кін. 19 – початку 20 ст. в центральному районі міста", – йдеться у повідомлення.

У різний час у квартирах будинку жили видатні діячі культури і науки. Зокрема, вчений-зоолог Юлій Вагнер та композитор Гліб Таранов. Крім того, на початку 20 ст. тут видавали журнал «Шашки», працював Клуб мисливців, а також діяли Вечірні загальноосвітні жіночі курси, серед вчителів яких була мати письменника Михайла Булгакова.

Дивіться також: Поліція оприлюднила відео з місця обвалу будинку в Києві

Нагадаємо, 25 лютого в центрі Києва обвалився аварійний будинок, у якому на той час перебували будівельники. Наразі з-під завалів врятували п'ятьох людей.

Згодом стало відомо, що роботи в будівлі відбувалися з порушенням техніки безпеки і без будь-яких дозвільних документів.

Тим часом, поліція відкрила кримінальне провадження за фактом обвалу будинку.