НОВИНИ

  ▪   Станіслав Козлюк

Учасники протесту під КМДА запалили шини

Київські перевізники вимагають змінити законодавство, яке регулює діяльність таксі.

Учасники мітингу працівників таксі під будівлею Київської міськдержадміністрації запалили шини. Про це повідомив кореспондент Тиждень.ua з місця події.

За його словами, на мітинг зібралося близько 100 таксистів.

«Також приблизно 10-20 автомобілів їздять на вулиці Хрещатик під будівлею КМДА та сигналять у клаксони», – повідомив журналіст.

За його словами, шини запалили з протилежного від КМДА боку Хрещатика. Однак рятувальникам вдалося швидко загасити вогонь.

Свої вимоги організатори протестів оприлюднили напередодні.

«Наші основні вимоги такі: створити рівні і конкурентні умови роботи на ринку таксомоторних перевезень, шляхом ухвалення закону «Про внесення змін до деяких нормативно-правові акти щодо регулювання роботи таксі» №2107, який знаходиться у Верховній Раді. Необхідно терміном до 10 березня 2016 року створити робочу групу з представниками перевізників, інформаційно-диспетчерських служб та народними депутатами для узгодження норм даного законопроекту», – сказав Василь Попик, голова Профспілки таксистів України.

Також Попик попросив міського голову Києва Віталія Кличка «підтвердити слова про наповнення бюджету, про «прекрасну іноземної компанії», з цифрами, документально», маючи на увазі міжнародного оператора таксі компанію Uber, яка оголосила про намір вийти на український ринок. Водночас Попик наголосив, що організатори влаштували акцію не проти іноземного сервісу.

Як повідомлялося, у низці країн, зокрема у Франції поява Uber викликала протести «традиційних» таксистів. Причина протестів була у тому, що ліцензія на право здійснювати послуги таксі у Франції коштує дуже дорого, а Uber дає можливість здійснювати перевезення будь-якому користувачу без сплати податків або отримання ліцензії.