НОВИНИ

На Харківщині призупинили виплати соціальної допомоги 15 тисячам переселенців

СБУ розслідує факти шахрайства із виплатою соцдопомоги.

У зв'язку з розслідуванням СБУ фактів шахрайства зі статусом внутрішнього переселенця, в Харківській області тимчасово призупинили виплати соцдопомоги 15 тис. переселенцям. Про це йдеться у повідомленні на сайті Харківської ОДА.

Відзначається, що в списках СБУ 88 тис. чоловік. Управління соцзахисту найближчим часом тимчасово призупинить їм виплати, йдеться в повідомленні, з посиланням на директора департаменту соцзахисту населення Юрія Шпарагу.

"Приблизно три місяці тому стала надходити інформація від правоохоронних органів. Були наведені такі факти, що особи приїжджають з окупованої території буквально з мішками банківських карток і одноосібно знімають кошти в банкоматах, ніби для того, щоб вивезти кошти на окуповану територію для громадян, які отримали право на соцдопомогу і виплати саме в Харківській області", - процитувала прес-служба ОДА Шпарагу.

За словами Шпараги, в лютому в департамент ОДА надійшов лист від СБУ, в якому йдеться, що в ході проведення перевірочних заходів встановлено, що ряд осіб безпідставно оформили довідки та соціальні виплати, в тому числі пенсійне забезпечення, передбачені постановою Кабміну №637 "Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам".

Як повідомлялося, на Харківщині Служба безпеки України спільно з Національною поліцією викрила службове підроблення документів для одержання державної соціальної допомоги на ім’я вимушених переселенців з району проведення антитерористичної операції. Посадовці Куп’янської міської ради Харківської області впродовж кількох місяців систематично засвідчували у довідках місце проживання переселенців на території міста, хоча останні фактично там не мешкали. Потім фіктивні документи ставали підставою для оформлення довідок про перебування на обліку внутрішньо переміщених осіб та виплати їм грошової соціальної допомоги з державного бюджету.