НОВИНИ

Китай розмістив винищувачі та радарні системи на спірних островах у Південно-Китайському морі

У США зазначають, що Піднебесна продовжує мілітаризувати регіон з метою домінування у Східній Азії.

Глава Тихоокеанського командування США, адмірал Гаррі Харріс заявив, що Китай розмістив на спірних територіях у Південно-Китайському морі радарні системи та військові літаки.

Адмірал Харріс повідомив, що Пекін розгорнув радари на рифі Картерон, поблизу островів Спартлі, а також надіслав винищувачі китайських ВПС на острові Вуді, що є частиною ланцюга островів Парацельса.
 
Глава Тихоокеанського командування США наголосив, що Китай змінює оперативну картину в Південно-Китайському морі шляхом розгортання ракет і радарів, будівництва військових аеродромів. Таким чином, Піднебесна намагається домінувати у Східній Азії.

«Китай явно мілітаризує Південно-Китайського море», - зазначив адмірал Харріс.
 
Харріс вказав на те, що розгортання Китаєм ракет класу земля-повітря на острові Вуді, нових радарних систем на рифі Картерон в районі островів Спратлі та будівництво злітно-посадкових смуг змінюють оперативний картину в Південно-Китайському морі.

Нагадаємо, 15 лютого Міністерство закордонних справ Китаю закликало Сполучені Штати та Північну Корею сісти за стіл прямих переговорів з метою вирішення суперечностей між двома країнами. Даний заклик відбувся на тлі зростання напруги на Корейському півострові після ракетного випробування КНДР 7 лютого.
Хоча Китай і заявив про обурення з приводу запуску північнокорейської ракети, проте Пекін також висловив стурбованість планами Вашингтона та Сеула щодо розміщення найсучаснішої системи протиракетної оборони США на території Південної Кореї. На думку Піднебесної, даний крок вплине на безпеку самого Китаю.

19 лютого США звинуватили Китай в ескалації напруженості у Південно-Східній Азії через розміщення ракет на спірній території островів Парацельса. Того ж дня Китай у відповідь звинуватив США в мілітаризації Південно-Китайського моря.