НОВИНИ

Іспанія здійснила успішну спецоперацію з викриття терористичного підпілля

Спільно із марроканською спецслужбою, іспанські правоохоронці заарештували 4 осіб, які вербували до лав ІД, ще 12 людей за підозрою у зв’язках із терористами та 9 бойовиків Курдської робітничої партії.

Іспанські та марокканські поліцейські здійснили успішну спецоперації, протягом якої заарештували чотирьох осіб за звинуваченням у вербуванні потенційних бойовиків у ряди Ісламської держави для боротьби в Сирії та Ірак або для здійснення терактів на території Іспанії чи Марокко. Про це повідомляє МВС Іспанії.

Трьох громадян Іспанії затримали в місті Сеута, що є іспанським анклавом у Північній Африці, а також ще одного марокканця затримали у місті Надор, Марокко, в рамках спільної операції між двома країнами, йдеться в повідомленні Міністерства.

Під час арештів у вівторок, 23 лютого, Іспанія також затримала 12 осіб, підозрюваних у зв'язку з бойовиками ІД в цьому році.

У 2015 році Іспанія заарештувала 102 осіб за звинуваченням у причетності до Ісламської держави. Кількість затримань більш ніж в два рази перевищила показники 2014 року.

Влада також заарештували дев'ятьох осіб за приналежність та співпрацю з терористичною організацією «Курдська робітнича партія» (КРП).

Сеута є одним з двох іспанських територій на узбережжі Марокко (дрга територія – Мелілья) і є центром іспанських антитерористичних рейдів. У березні 2015 року Іспанія заявила про ліквідацію ісламістського осередоку в анклаві, який був готовий до здійснення теракту в Іспанії або інших країнах Європи.

Нагадаємо, протягом останнього часу Ісламська держава збільшила свою активність у Північній Африці. Наприкінці грудня 2015 Велика Британія оголосила про намір відправити війська до Лівії задля протидії загрозі ІД. В той самий час, уряд США повідомив про наміри терористів оволодіти нафтовими родовищами за межами Сирії. І вже наприкінці січня 2016 бойовики ІД атакували один з найбільших нафтових терміналів у Лівії. На початку лютого держсекретар США Джон Керрі попередив про загрозу експансії ІДІЛ до Лівії. В самій же країні очікують на нові напади терористів найближчим часом.