НОВИНИ

Російські літаки розбомбили табір своїх союзників у Сирії

Авіація РФ завдала удар по позиціям курдських бойовиків з «Демократичного союзу» та ісламістам «Джейш ас-Сувар».

Російська авіація касетними бомбами завдала удар по табору союзних до РФ курдських бойовиків з організації «Демократичний союз» (PYD) та ісламістського угрупування «Джейш ас-Сувар» поблизу селища Шейх Іса. Про це повідомляє агентство Анадолу у вівторок, 23 лютого.

За попередніми даними, внаслідок повітряної атаки ВПС Росії по позиціям своїх союзників, курди зазнали великих втрат.

Бійці Фронту Дамаска перехопили розмову по рації між представниками PYD і Джейш ас-Сувар, де говорилося про велику кількість убитих і поранених через бомбардування селища касетними бомбами.

Також російські літаки знищили два автомобіля, що перевозять гуманітарний вантаж з міста Аазаз в Алеппо. Про це повідомив один з місцевих активістів Мустафа Мухаммед.

Нагадаємо, на початку лютого за підтримки Росії урядові війська Башара Асада розпочали наступ у північній сирійській провінції Алеппо з метою взяти в оточення контрольований опозиційними силами одноіменний провінційний адміністративний центр – місто Алеппо, одне з найбільших міст Сирії та потужний комерційний центр. Вже 8 лютого сили Асада наблизились до кордону із Туреччиною.

10 лютого, на тлі операції урядових військ, за підтримки РФ курди розпочали наступ на півночі Сирії, з метою захопити колишню урядову авіабазу у провінції Алеппо, контрольовану силами опозиції. І вже 11 лютогокурдські бойовики вибили опозиційні сили з летовища, що поблизу кордону із Туреччиною.

Урядовий наступ в районі міста Алеппо спричинив нову хвилю втікачів, десятки тисяч яких попрямували на півнчі з надією отримати притулок у Туреччині. У свою чергу глава Європейської ради Дональд Туск звинуватив Росію в погіршені і без того складної ситуації у Сирії.